společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Aby autista Matyášek chápal svět kolem sebe

Přispívali jste na

tablet; dar zajišťuje Mall.cz

Mgr. Edita  Mrkousová
Patron příběhu

Mgr. Edita Mrkousová

ředitelka neziskové organizace

Komentář patrona

Matyáška a jeho rodinu jsem poznala v azylovém domě, kde momentálně společně žijí. Matyášek je autista a komunikace s ním není snadná. Navíc má potíže s pozorností a u žádné činnosti dlouho nevydrží. Mamince bylo nyní doporučeno, aby mu pořídila tablet se speciálními aplikacemi, které byly vytvořeny speciálně pro autistické děti. Aplikace jsou skvělé na trénování pozornosti a učení se novým informacím. Maminka si však výdaj v podobě tabletu nemůže dovolit, proto prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,676 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh autisty Matyáška, kterého okolní svět dost mate

Pětiletý Matyášek se potýká s poruchou autistického spektra a opožděným vývojem. Někdy tak má potíže porozumět tomu, co se kolem něj děje. U ničeho navíc dlouho nevydrží, pozornost a koncentrace totiž nepatří k jeho silným stránkám. Neustále také poposedává a mění pozice, udržet ho chvíli v klidu je pro maminku téměř nadlidský úkol.

Matyášek chodí na pravidelné kontroly na psychiatrii a jednou za tři týdny se setkává s paní z rané péče, která mu na základně různých cvičení a úkolů pomáhá s rozvojem. Aktuálně se nejvíce zaměřují na oblast komunikace. Matyášek se projevuje jen pár slovy, v lepší dny i krátkými větami. S mluvením mu pomáhá také logopedka, kterou si opravdu oblíbil.

Mamince Matyáška bylo nyní doporučeno, aby svému synkovi pořídila tablet. Ten totiž výrazně zjednoduší celý proces učení, a to díky aplikacím, které jsou vyvinuty speciálně pro autistické děti. Díky těmto aplikacím se Matyášek může učit nové věci způsobem, který je pro něj příjemný a u kterého vydrží.

Maminka by mu tablet ráda pořídila, bohužel si takový výdaj nemůže dovolit. Momentálně totiž bydlí se svými třemi dětmi v azylovém domě. Na výchovu Matyáška a jeho starších sestřiček je sama a má se co otáčet, aby to všechno zvládla. Zanedlouho ji navíc čeká stěhování, protože déle už v azylovém domě zůstat nemohou, a tak se snaží našetřit na kauci a první nájem.

Pojďme jí proto pomoci s úhradou tabletu, díky kterému se Matyáškovi otevře úplně nový svět informací. S tabletem má totiž naději, že jim konečně bude rozumět.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vzdělání
Zbývá 19 dní
Vzdělání
Zbývá 19 dní
Učebnice do školy pro Vlaďku
1,000 Kč
Cílová částka 3,387 Kč
Podpořit příběh
Vzdělání
Zbývá 25 dní
Školní pomůcky pro Denise
500 Kč
Cílová částka 2,353 Kč
Podpořit příběh