Aby autista Matyášek chápal svět kolem sebe

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tablet; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Edita  Mrkousová
Patron příběhu

Mgr. Edita Mrkousová

ředitelka neziskové organizace

Komentář patrona

Matyáška a jeho rodinu jsem poznala v azylovém domě, kde momentálně společně žijí. Matyášek je autista a komunikace s ním není snadná. Navíc má potíže s pozorností a u žádné činnosti dlouho nevydrží. Mamince bylo nyní doporučeno, aby mu pořídila tablet se speciálními aplikacemi, které byly vytvořeny speciálně pro autistické děti. Aplikace jsou skvělé na trénování pozornosti a učení se novým informacím. Maminka si však výdaj v podobě tabletu nemůže dovolit, proto prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,676 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh autisty Matyáška, kterého okolní svět dost mate

Pětiletý Matyášek se potýká s poruchou autistického spektra a opožděným vývojem. Někdy tak má potíže porozumět tomu, co se kolem něj děje. U ničeho navíc dlouho nevydrží, pozornost a koncentrace totiž nepatří k jeho silným stránkám. Neustále také poposedává a mění pozice, udržet ho chvíli v klidu je pro maminku téměř nadlidský úkol.

Matyášek chodí na pravidelné kontroly na psychiatrii a jednou za tři týdny se setkává s paní z rané péče, která mu na základně různých cvičení a úkolů pomáhá s rozvojem. Aktuálně se nejvíce zaměřují na oblast komunikace. Matyášek se projevuje jen pár slovy, v lepší dny i krátkými větami. S mluvením mu pomáhá také logopedka, kterou si opravdu oblíbil.

Mamince Matyáška bylo nyní doporučeno, aby svému synkovi pořídila tablet. Ten totiž výrazně zjednoduší celý proces učení, a to díky aplikacím, které jsou vyvinuty speciálně pro autistické děti. Díky těmto aplikacím se Matyášek může učit nové věci způsobem, který je pro něj příjemný a u kterého vydrží.

Maminka by mu tablet ráda pořídila, bohužel si takový výdaj nemůže dovolit. Momentálně totiž bydlí se svými třemi dětmi v azylovém domě. Na výchovu Matyáška a jeho starších sestřiček je sama a má se co otáčet, aby to všechno zvládla. Zanedlouho ji navíc čeká stěhování, protože déle už v azylovém domě zůstat nemohou, a tak se snaží našetřit na kauci a první nájem.

Pojďme jí proto pomoci s úhradou tabletu, díky kterému se Matyáškovi otevře úplně nový svět informací. S tabletem má totiž naději, že jim konečně bude rozumět.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě