Aby Maxík udělal pokroky v pohybovém vývoji

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitační pobyt s cvičením TheraSuit; službu poskytne Armandi Therapy Clinic

Obrázek daru
Bc. Dagmar  Kukačková
Patron příběhu

Bc. Dagmar Kukačková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S rodinou skoro čtyřletého Maxíka spolupracuji od března 2016 jako poradkyně rané péče. Důvodem naší spolupráce je zdravotní stav Maxe, který je opožděný v psychomotorickém vývoji, má svalovou ochablost a sníženou zrakovou ostrost. Maxík se zatím neumí bez pomoci pohybovat. Umí aktivně sahat na hračky a předávat si věci z ruky do ruky, umí se z polohy na bříšku dostat sám do sedu, sedí s nožkama před sebou, sám se zvládne dostat do kleku na patách. Maxův vývoj by významně posunul neurorehabilitační pobyt s cílenou terapií - cvičením v oblečku TheraSuit. Jako vhodné zařízení jsme vytipovali Armandi Therapy Clinic.

Společně jsme vybrali
celou částku 56,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Maxík udělal další pokroky v pohybovém vývoji

Maxíček se narodil v termínu a nic nenasvědčovalo tomu, že bude mít zdravotní potíže. Vzhledem k šilhání nosí od půl roku brýle. V sedmi měsících Maxíkovi neurolog diagnostikoval opožděný psychomotorický vývoj s celkovou ochablostí svalů. Až v roce se uměl Maxík otáčet na bříško a zpátky, ve dvou letech si začal sám sedat. Sice atypickým způsobem, ale i za to jsme velmi rádi. Rehabilitujeme s ním, absolvovali jsme několik lázeňských pobytů a intenzivních terapií, které je však dobré pravidelně opakovat. Moc nám také pomáhá Raná Péče Eda. Dle lékařů má Maxík velký potenciál, jak pohybový, tak mentální, a jelikož jsme stále bez jasné diagnózy, máme naději, že bude v pořádku. Terapie mu pomáhají posílit tělo a aktivovat mozek. Pokaždé je vidět že Maxík udělal malý pokrok, což je pro nás malý zázrak! Maxík má staršího brášku, na kterého krásně reaguje a mají se moc rádi.

Já sama se nyní nemohu starat o chod rodinného podniku tak, jak by bylo potřeba a manžel musel změnit práci, aby nemusel odjíždět za prací od rodiny. Zdravotní péči proto nezvládáme sami plně hradit.
Věříme v lepší zítřky, v naději a děkujeme všem, co nám tak moc pomáhají, velmi si toho vážíme. Oba syny moc milujeme, a i když jsou dny, kdy to není vůbec jednoduché, nikdy bychom náš život neměnili.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě