Aby mohl Daník jezdit s rodinou na výlety

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

přívěsný vozík za kolo

Obrázek daru
Markéta Roubíčová
Patron příběhu

Markéta Roubíčová

porodní asistentka

Komentář patrona

S maminkou jsme se znali již před narozením Daníka, oslovila mě jako porodní asistentku, abych ji doprovázela těhotenstvím a porodem. Staly se z nás kamarádky. Danielka znám tudíž od jeho příchodu na svět. Bylo to zdravé dítě, ale v prvním roce dostal první epileptický záchvat. Jeho motorika se zastavila a rehabilitací se postupně začal Daniel znovu hýbat. Rodina je velmi aktivní a chtěli by se všichni podílet na sportovních aktivitách. Ale jisté omezení stále trvá, a proto bych touto cestou chtěla rodině pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,150 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví Daníkův příběh

Náš syn Daniel se narodil v termínu, porod proběhl bez problémů a do půl roku nic nenasvědčovalo tomu, že by s ním bylo cokoliv v nepořádku. Že se s naším chlapečkem něco děje, jsme si začali všímat později. Přestal se dál vyvíjet, a proto jsme začali cvičit Vojtovu metodu. V roce dostal první epileptický záchvat. Po sérii vyšetření a nasazením správné léčby záchvaty ustaly, ale jeho vývoj se zastavil. Začali jsme poctivě cvičit několikrát denně, navštěvovali jsme různá rehabilitační zařízení, jezdili dvakrát ročně do lázní. Všechna dřina přispěla k tomu, že ve dvou a půl letech Daniel začal sám chodit. Dále pokračujeme v rehabilitacích, logopedii, ergoterapii, hiporehabilitaci a dalších terapiích, protože vidíme, že to jeho vývoji velmi prospívá. Daniel má odrážecí tříkolku, se kterou se nyní seznamuje, ale na nějaké delší cesty to zatím není.

Jeho nestálá rovnováha mu ale neumožňuje, aby jezdil na odrážedle nebo kole jako ostatní děti. Má diagnostikovaný centrální hypotonický syndrom, který se projevuje ochablými svaly celého těla, a k tomu přidruženou epilepsii. Jako rodina velmi rádi sportujeme, chodíme plavat, chodíme na výlety. Jeho cyklosedačka, ve které do teď jezdil, už je mu malá, a proto bychom rádi synovi koupili přívěsný vozík za kolo, kde může i sám šlapat. Společně bychom tedy mohli vyrážet na kolech jako celá rodina.

Bohužel je pořízení vozíku velmi nákladné, a proto se s prosbou o pomoc obracíme na vás. Předem děkujeme za všechny příspěvky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě