Aby uměl Kubík správně používat svaly

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitace

Obrázek daru
Lucie Kohutová
Patron příběhu

Lucie Kohutová

osobní asistentka

Komentář patrona

Kubíček je sedmiletý chlapec, který trpí dětskou mozkovou obrnou - spastickou kvadruparézou (nejtěžší forma, jsou ochrnuty všechny 4 končetiny). Kuba v září nastoupí do školy, kde mu budu dělat osobní asistentku. Momentálně v rodině působím jako asistent odlehčovací služby. Kubík je plně závislý na své rodině, neobejde se bez cizí pomoci, nechodí (ujde pouze pár kroků s ortézkami), mluví jen nesrozumitelně s minimální slovní zásobou, je plně na plenách, tudiž je nutné Kubu přebalovat a pravidelně s ním cvičit. Léčba a péče o Kubíčka je velmi nákladná, proto se obracíme s prosbou o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 33,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kubíka

Kubík má rád hry na vaření, nakupování, telefonování, je velmi motoricky neklidný, rád se hýbe, rád cvičí, má raději dospělé než děti. Kubík trpí DMO - spastickou kvadruparezu, mikrocefalii a je po operaci vrozené srdeční vady. Chodí jen v ortézách na dolních končetinách, krátké vzdálenosti a vždy s oporou. Pravidelně od velmi útlého věku rehabilituje - jak v lázních, tak v průběhu roku v ambulantních rehabilitačních zařízeních. Náklady na rehabilitace jsou velkou měsíční položkou, která jednoho výdělečně činného rodiče již 8 let finančně nemilosrdně drtí. DMO je typické onemocnění, kde pravidelná rehabilitace předchází bolesti, operačním zákrokům a je nejlepší prevence pro spokojenost člověka s DMO. Nechtěla bych frekvenci cvičení snižovat, ale bohužel obecný růst cen a nárůst hodinových sazeb na komerční (neuro)rehabilitace jdou proti těmto přáním.

(Neuro)rehabilitace jsou pro Kubu jediným způsobem, jak pod odborným vedením používat všechny svaly v těle správně. Jeho vlastní pohyb je ve všech ohledech nesprávný, vede ke zkrácení svalů, skolioze páteře, různým deformitám (na kyčlích, kotnících, ramenech), které se následně řeší operativně za dost drastických podmínek (např. sádry na obě nohy po dobu 6 týdnů ...). Chtěli bychom tyto problémy a deformity oddálit nebo ještě lépe, aby nikdy nenastaly, proto je rehabilitace základem péče o Kubův zdravotní stav. Cvičíme cca 2-3 x týdně, ale jsou to již dlouhodobě vysoké částky, které musíme vydávat, kromě jeho jiných speciálních potřeb. Vydělečně činným je pouze otec Kubíka a je to opravdu náročné a finančně, fyzicky a duševně vyčerpávající. Byli bychom moc rádi, kdyby nám dárci Patrona dětí pomohli. Budeme moc vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě