Aktovka a pouzdro pro fotbalistu Tobiase

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky (batoh, penál a sáček na cvičky); dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Petra  Zapletalová
Patron příběhu

Petra Zapletalová

pracovnice Charity

Komentář patrona

Maminka Tobiase spolupracuje s naší sociální službou dva roky. S Tobiasem a jeho mladší sestřičkou bydlí v azylovém domě pro matky s dětmi. Tobias teď nastoupil do 1. třídy, jeho maminka ale nemá dostatek financí na nákup školní aktovky. Aktuálně je totiž na rodičovské dovolené s dcerkou a výdaj v podobě aktovky a dalších důležitých potřeb si nemůže dovolit. Proto se obrátila na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,099 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Tobiase, který chodí do školy s vypůjčeným batůžkem

Šestiletý Tobias je hyperaktivní kluk, který má ze všeho nejraději fotbal. A když fotbal nemůže hrát, tak o něm alespoň mluví. Maminka je tak přesně poučená o tom, jak se říká hráčům na jednotlivých postech i jaké fauly se na hřišti objevují. Tobias fotbalem prostě žije.

Malý šikula před pár dny nastoupil do 1. třídy, kde se mu moc líbí. Každý den mamince hlásí, jak bezvadné to ve škole je a zároveň se ptá, kdy už konečně bude mít vlastní aktovku a pouzdro. Zatím má batůžek a pouzdro půjčené od maminčiny kamarádky, moc by si ale přál mít své vlastní. Maminka mu však nic takového pořídit nemůže. S Tobiasem a jeho mladší sestřičkou totiž bydlí v azylovém domě a peníze jí vystačí jen tak tak na úhradu bydlení, potravin a plenek pro dcerku.

Tobias kromě maminky a sestřičky nikoho jiného nemá a je jasné, že bez pomoci mít vlastní aktovku ani pouzdro nebude. Maminka se proto rozhodla požádat o finanční příspěvek prostřednictvím Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě