Aktovky a školní potřeby pro Jíťu a Elišku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky, dar zajišťuje mall.cz

Obrázek daru
Věra Musilová
Patron příběhu

Věra Musilová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jitka a Eliška žijí se svým tatínkem a mladším bráškou. Tatínek se o ně stará sám, matka od rodiny odešla. Protože je tatínek na rodičovské dovolené, rodina je zatím odkázána na sociální dávky. Jitka ve škole velice dobře prospívá, učí se ráda. Moc ji baví kreslení. Eliška je hodně snaživá. Chodí na logopedii, protože má potíže s řečí. S tatínkem ale pravidelně trénují a už je znát výrazný posun k lepšímu. Jitce by nové školní potřeby pomohly začlenit se do kolektivu dětí, které se jí zatím posmívají. Děti ve třídě navíc těžko chápou, že matka Jitku opustila, a dávají jí to znát. A Elišce pomůže pořádný školní výbava k tomu, aby šla do 1. třídy sebevědomě, se vztyčenou hlavou.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,797 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh Jitky, Elišky a Zdeněčka

Jitka (10 let) a Eliška (7 let) bydlí se svým tatínkem a mladším bráškou Zdeňkem (3 roky). Maminka své děti opustila před více než rokem, nejeví o ně zájmem a neplatí soudem určené výživné. Tatínek se tak ze dne na den ocitl na rodičovské dovolené. Snaží se ze všech sil, aby dětem poskytl vše, co potřebují, ale protože kvůli péči o malého synka nemůže chodit do práce, jsou jeho příjmy velmi omezené.

Jitka je pilná školačka a domů nosí samé jedničky. Tatínek je na ni moc pyšný. Malá Eliška se do školy teprve chystá a už teď se nemůže dočkat, až skončí prázdniny, a ona bude moci jít s hezkou aktovkou na zádech na první hodinu. Eliška ještě chodí pravidelně na logopedii, protože má malé potíže s řečí, ale to se jistě brzy spraví.

Tatínek by rád Jitce pořídil odpovídající školní potřeby a Elišce základní výbavu pro prvňáčka. Kvůli nedostatku peněz to ale nejde. Jitka tak chodí do školy s věcmi, které neodpovídají jejímu věku nebo jsou poničené. Bohužel se také stává, že se jí ostatní děti posmívají. Přispějme proto holkám na školní potřeby. Naši pomoc si zaslouží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě