Aleškovi na nové kolo

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kolo; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Jitka Veverková
Patron příběhu

Jitka Veverková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Aleškovou rodinou bydlíme ve stejném městě. Jeho rodiče neměli lehký život, oba pochází se sociálně slabé rodiny. Já s nimi pracuji od března 2018 jako sociální pracovnice, pomáhám jim vyřizovat potřebné záležitosti. Matka je od 18 let invalidní důchodce (3. stupeň invalidity), otec má základní vzdělání, nemá stálé zaměstnání s pravidelným příjmem z důvodu opakované pracovní neschopnosti. Alešek nemá žádné sourozence ani prarodiče, je jedináček. Letos se naučil jezdit na kole. Podařilo se nám sehnat použité kolo, které je však na jeho výšku velmi malé. Alešek na kole jezdí rád, baví ho to. Nové kolo by mu pomohlo využít svoji energii smysluplným způsobem a věnovat se sportu – jinou sportovní aktivitu totiž nemá. A bez pomoci jiných lidí se k novému kolu nedostane.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,397 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Aleška, který sní o vlastním kole

Jedenáctiletý Alešek chodí do 4. třídy speciální školy, kde se mu moc líbí. Ze všech školních činností má nejraději kreslení a počítání. Trošku ho ale trápí, že se s ním kromě jeho spolužáků jiné děti moc nebaví. Alešek totiž špatně mluví a děti se mu za to posmívají. Chodí však na logopedii a jeho řeč se postupně zlepšuje. Bez chybičky ale bohužel nikdy mluvit nebude – jedná se u něj o trvalou vadu řeči. Nedávno se naučil jezdit na kole a úplně tomu propadl. Zatím jezdí na starém dětském kole, které je pro něj příliš malé. A sní o vlastním, pořádném kole. A abychom nezapomněli, má moc rád svého kocoura Toma.

Alešek bydlí se svými rodiči v malém jednopokojovém bytě s kuchyňským koutem. Byt je velmi skromně zařízený – je vybavený starým a použitým nábytkem. Maminka je od svých osmnácti let v invalidním důchodu (invalidita 3. stupně), tatínek nemá pravidelné příjmy. V žádném zaměstnání si ho příliš dlouho nenechají, protože trpí opakovanými zdravotními problémy. Rodina je tak odkázána na maminky invalidní důchod a přídavky na dítě.

Alešek je hodně fixovaný na maminku. Mimo školu je neustále s ní, je hodně bojácný. Potřeboval by někde smysluplně vybít svoji energii. A jízda na kole je pro něj to pravé. Na kole by mohl jezdit sám, nepotřeboval by mít pořád u sebe maminku. Svůj volný čas by trávil při sportu, který ho baví, a třeba by se díky tomu sblížil s ostatními dětmi. Rodina si ale takový výdaj v žádném případě nemůže dovolit. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě