Alžbětce na lepší úroveň vzdělávání

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Gabriela Dankaninová
Patron příběhu

Gabriela Dankaninová

učitelka

Komentář patrona

Alžbětka je milá mladá slečna, která všude šíří dobrou náladu. Je velmi společenská a v kolektivu oblíbená. S příchodem epidemie koronaviru však narazila na velký problém. Alžbětka totiž nevlastní počítač a její rodiče nemají dostatek finančních prostředků, aby jí ho mohli pořídit. Vzhledem k tomu, že byly kvůli epidemii koronaviru uzavřeny školy a výuka tak probíhá prostřednictvím internetu, je pro Alžbětku nemožné řádně studovat. Alžbětka by si pomoc určitě zasloužila.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,542 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Paní učitelka vypráví příběh Alžbětky

Alžbětka má spoustu kamarádu. Je veselá a je s ní velká legrace. Má ráda zpěv, tanec a fotografování. Zároveň je však dyslektik a dysgrafik, což jí ve škole způsobuje hned několik problémů. Často má potíže s pochopením zadání úkolu, spolužáci jsou ji však velmi nápomocni. Teď během epidemie koronaviru je všechno ještě těžší. Osmá třída je celkově náročná, a tak Alžbětka konzultuje úkoly s kamarády, učiteli anebo si hledá informace na internetu. Jediný digitální přístroj, který ovšem vlastní, je mobilní telefon. Jelikož učitelé zadávají procvičování i online formou, stává se, že se Bětka přes telefon k těmto cvičením nedostane. Podobné problémy má i v případě, že je zadána tvorba prezentace, o online výuce ani nemluvě. I přesto všechno je moc snaživá a dělá vše pro to, aby učitele ujistila, že pracuje a že se chce posouvat dál.

Alžbětini rodiče nemají dostatek financí na to, aby své dceři zajistili počítač. Rodinu živí jen tatínek, který pracuje jako pekař. Maminka je po třech operacích a je v invalidním důchodu. Proto se s žádostí o pomoc obracím na vás. Budu vděčná za každou částku.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě