Batoh a školní pomůcky pro šikovnou Marianku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

batoh a školní pomůcky

Obrázek daru
Ing. Jitka  Tomášová
Patron příběhu

Ing. Jitka Tomášová

referent sociálního odboru

Komentář patrona

Maminka s dcerkou utekly od otce Marianky, který maminku psychicky i fyzicky týral. Marianka se s ním stýká velmi málo – otec o ni jeví jen malý zájem. Maminku s Mariankou v rámci naší služby často navštěvujeme a pomáháme mamince řešit různé problémy. Děvčata se bohužel potýkají s nedostatkem financí, protože maminka v současné době nepracuje. Intenzivně si hledá práci, ale vzhledem ke svému věku (55 let) pro ni není snadné něco najít. Díky finančnímu daru by Marianka mohla nosit učebnice v pořádném batohu a měla odpovídající školní pomůcky, které jí sama maminka koupit nemůže.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,941 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pomoc pro Marianku a její maminku, které začínají žít nový život

Marianka (8 let) je moje vytoužená holčička. Několikrát jsem se pokoušela o umělé oplodnění a na dvanáctý pokus to vyšlo. Manžel nejdříve s umělým oplodněním nesouhlasil, když se ale Marianka narodila, byl šťastný. Poklidný rodinný život však netrval příliš dlouho.

Začátek mého vztahu s manželem byl hezký. Později bohužel začal hodně pít a byl agresivní. Vyhledával společnosti bezdomovců i alkoholiků z celé vesnice, začal mě ponižovat a psychicky týrat. V zimě jsem tahala obří polena, abychom si s Mariankou mohly zatopit a neumrzly. Chtěla jsem odejít, ale Marianka byla ještě maličká a já neměla kam jít.

Když už jsem nevěděla, kudy kam, obrátila jsem se na organizaci, která pomáhá obětem domácího násilí. To měla Marianka 3 roky. S jejich pomocí jsem od manžela dokázala odejít. Marianka si sebou ale nese mnoho ošklivého. Viděla, jak mě její otec bije. Marianka se vždycky, když začal být agresivní, zamotala do závěsu a čekala, až si pro ni přijdu. Svírá se mi srdce, když si na to vzpomenu.

Marianka je šikovná holčička, ve škole se moc dobře učí a jsem na ni pyšná. Všechny noční můry se jí ale pořád vrací. Její otec ji chce do péče, přitom se o ni vůbec nestará. Svoji holčičku ale takovému člověku nehodlám vydat a o svoji dcerku budu bojovat do posledního dechu.

Protože se o Marianku starám sama, občas mám trošku potíže vyjít s penězi. Proto bych ráda poprosila o příspěvek na batoh a školní potřeby pro moji malou školačku. V tuto chvíli se pereme s nedostatkem financí a kromě toho nejnutnějšího si nic navíc nemůžeme dovolit. Děkuji všem, kteří nám v naší situaci pomohou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě