Chodítko pro Julinku s dětskou mozkovou obrnou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

chodítko; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Barbora  Grygerková
Patron příběhu

Barbora Grygerková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Julinku a její rodiče znám už druhým rokem. Spolupracuji s nimi jako poradkyně rané péče. Julinka prodělala v raném dětství závažné onemocnění, které významně ovlivnilo její psychomotorický vývoj. Díky aktivnímu přístupu její maminky, která se zajímá o veškerou dostupnou pomoc a rehabilitační pomůcky, se však její stav začíná pomalu zlepšovat. Dnes už se umí sama posadit, zatím ale nedokáže vyvinout aktivní pohyb směrem k věcem nebo k lidem. Tím jsou ovlivněny i její poznávací schopnosti, protože si nepodá hračku ani neprozkoumá své okolí. V tuto chvíli potřebuje chodítko, které jí umožní samostatný a vzpřímený pohyb. Díky chodítku se dostane ke svým hračkám a bude si moci lépe hrát se svými kamarády ve školce. Protože se ale jedná o velký výdaj, rozhodli se rodiče požádat o pomoc s jeho financováním vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 50,820 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Julinky, pro kterou si osud připravil spoustu překážek

Dvouletá Julinka se narodila jako krásná a zdravá holčička. Porod byl dlouhý, proběhl však bez komplikací. V druhém týdnu jejího života se ale objevily první potíže. Julinka ráno plakala a maminka si myslela, že ji bolí bříško. Pak si však všimla divných záškubů v Julinčině ručičce, a tak raději zavolala paní doktorce. Ta mamince hned doporučila odvézt malou do nemocnice, odkud je však poslali domů s tím, že záškuby jsou u plačících dětí normální. Maminka se ale nedala, domů rozhodně jet nemínila, takže lékaře nakonec přesvědčila, aby si tam Julinku nechali na pozorování. A tím jí zachránila život.

V noci se Julince zvýšila teplota, takže dostala antibiotika. Druhý den už lékaři mamince oznámili, že je její dcera kvůli vysoké horečce v ohrožení života a musí rovnou do inkubátoru. Mamince a tatínkovi se najednou zhroutil svět. Celý týden ke svojí holčičce nemohli a jen čekali, co se bude dít dál.

Když se Julinka konečně dostala zpátky do náruče své maminky, byla už její součástí dětská mozková obrna. Julinka dokázala jenom ležet, nepásla koníčky, nesnažila se o žádný pohyb. Maminka s ní proto hned začala docházet na fyzioterapii, díky které se Julinka začala trošku hýbat. Pak však do jejího života vstoupily silné epileptické záchvaty. Putovala proto opět do nemocnice a rodiče mohli jen sledovat, jak se jejich holčička kvůli záchvatům zase vrací do doby, kdy se téměř nehýbala. Rodiče se modlili, aby tahle noční můra konečně skončila. Naštěstí zabraly kortikoidy a tak si mohli po dlouhém měsíci konečně oddechnout.

U Julinky se dnes dětská mozková obrna projevuje ve formě pravostranné hemiparézy, což znamená, že má ochrnutou pravou polovinu těla. Díky pravidelným rehabilitacím se už ale dokáže přetočit na bříško a posadit se. Maminka s ní také jezdí do lázní. Pojišťovny jim dají příspěvek na jeden lázeňský pobyt ročně, všechny další už si rodina musí hradit sama. Protože ale vidí, jak rehabilitační pobyty v lázních Julince pomáhají, snaží se jí je dopřát několikrát do roka.

Motoricky je Julinka na pozici půlročního dítěte. Jinak je ale moc chytrá. Pozná barvy i zvířátka a miluje dětské písničky. Třikrát denně cvičí, jezdí na hiporehabilitace a doma má téměř všechny existující rehabilitační pomůcky. Chybí jí ale chodítko. Julinka musí co nejdříve začít trénovat chůzi, bez opory chodítka to ale nepůjde. Pojišťovny však na chodítko nepřispívají a pro rodiče je výdaj přesahující 50 000 korun příliš velký. Proto vás prosí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě