Čistička vzduchu pro Kristýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čističku vzduchu; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Soňa  Fronckeová
Patron příběhu

Mgr. Soňa Fronckeová

třídní učitelka, speciální pedagog

Komentář patrona

S Kristýnkou jsme se poznaly v září roku 2018, kdy nastoupila k nám do páté třídy. Společně s ní a jejími rodiči jsme si vytvořili vzájemně tolerantní, důvěryhodný a respektující vztah. Kristýnka se potýká s dechovými potížemi, které se projevují silným kašlem, občas až záchvaty. Tyto potíže jsou pro Kristýnku stresující a omezující. Zároveň je pro ni stres jedním ze spouštěčů dechových potíží. Čistička vzduchu by jí mohla pomoci tím, že by měla alespoň doma prostředí nenáročné pro dýchání. Mohla by nechat odpočívat organismus a nasbírat energii pro zvládání běžného, pro dýchání tolik náročného, prostředí.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,831 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Životní příběh malé Kristýnky

Desetiletá Kristýnka bydlí se svojí maminkou v Ostravě. Tatínek s nimi nežije, ale holky pravidelně navštěvuje a každé ráno vozí svoji dcerku do speciální školy. Kristýnka je usměvavá slečna, která má moc ráda zvířátka. Přála by si malého pejska, bohužel ho ale zatím nemůže mít. Jejím velkým snem je vidět moře, které by jí mimo jiné hodně ulevilo od rozsáhlých dýchacích problémů.

Kristýnka totiž od malička trpí astmatem a alergií na prach a roztoče. Denně doma inhaluje a neustále u sebe musí mít inhalátor a vodu, což jsou dva nejúčinnější pomocníci v případech silného kašle a dušnosti. Kristýnku dráždí prach i různé vůně – cesta tramvají ze školy je tak pro ni hodně náročná.

Astma a alergie bohužel nejsou to jediné, co Kristýnku trápí. V jejích osmi letech se objevily další zdravotní problémy. Lékaři jí postupně diagnostikovali autismus a vývojovou disfázii. Kristýnka také začala trpět inkontinencí, která se projevuje zejména v situacích, kdy se něčeho bojí nebo je ve stresu. Nedokáže se sama obléct, neumí si zavázat tkaničky ani jíst příborem. Autismus u ní pak způsobuje záchvaty vzteku a úzkosti.

I když péče o ni není jednoduchá, maminka ji velmi miluje a bojuje za to, aby se cítila lépe. Kristýnka je hodně kamarádská a chtěla by si hrát s ostatními dětmi, bohužel ale nemá ani jednoho kamaráda. Děti se jí totiž kvůli neustálému kašli a potížím s komunikací smějí. Když za nimi Kristýnka přijde, utíkají pryč.

Maminku trápí, že si děti s Kristýnkou nechtějí hrát. Víc jí ale trápí to, že svojí dceři nedokáže dopřát všechno, co potřebuje. Kristýnka nyní nutně potřebuje čističku vzduchu, která by stála v jejím pokojíčku, kde tráví většinu svého času. Díky čističce by měla více čistého vzduchu, méně by kašlala a nebyla z kašle tolik unavená. Maminka si ale takový výdaj nemůže dovolit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě