Davidovi na přípravu k přijímacím zkouškám

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

odborný kurz pro přípravu na přijímací zkoušky na střední školu; dar zajišťuje Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

Obrázek daru
Bc. Lenka  Diasová
Patron příběhu

Bc. Lenka Diasová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

David je patnáctiletý chlapec, který po určitou dobu nemohl vyrůstat se svými rodiči a žil v dětských domovech. Dnes už je rodina naštěstí pohromadě. David má nyní plány odstartovat svůj dospělý život na střední škole, aby se na ni ale dostal, potřebuje odbornou přípravu. Rodiče ho ve vzdělání všemožně podporují, nemají však dostatek finančních prostředků na to, aby mu uhradili odborný kurz pro přípravu k přijímacím zkouškám, a tak s mojí podporou prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nadaný student David a jeho příběh

Patnáctiletý David je nadaný kluk, který ví, že jednou z nejdůležitějších věcí v životě je vzdělání. Letos končí základní školu a rád by nastoupil na střední školu informačních technologií se zaměřením na grafiku. Tato škola má však na uchazeče o studium speciální požadavky, a aby měl David naději, že se na ni dostane, musí absolvovat kurz pro přípravu k přijímacím zkouškám zaměřený na práci s grafickým nástrojem z oblasti vektorové grafiky.

Kurz se jmenuje CorelDRAW a koná se na vysoké škole v sousedním městě. Pro co nejlepší přípravu by měl David absolvovat alespoň dva běhy tohoto kurzu, jeho rodiče mu však nemohou zaplatit ani jeden v hodnotě 1 500 korun. Jediné, s čím mu v tomto směru mohou pomoci, je úhrada jízdného z místa bydliště na kurz.

Davidova rodina má za sebou velmi těžké roky. Byly totiž doby, kdy se rodiče nemohli o Davida starat, a tak necelé 4 roky vyrůstal v dětském domově. Teď je ale naštěstí zpátky u svých rodičů, kteří se mu snaží všechno vynahradit. Podporují ho ve vzdělání a jsou na něj moc pyšní, finančně na tom však nejsou dobře. Proto se rozhodli obrátit na Patrona dětí s žádostí o příspěvek na Davidův kurz.

Pojďme Davidovi společně pomoci. Díky vaší podpoře bude moci studiem rozvíjet svůj talent, čímž společnost jednou získá skvělého odborníka na moderní technologie.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě