Dětská výživa a hygienické potřeby pro Miu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hygienické potřeby a dětskou výživu; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
MUDr. Tomáš Šmída
Patron příběhu

MUDr. Tomáš Šmída

lékař

Komentář patrona

Malou Miu znám ze své ordinace praktického lékaře pro děti a dorost. Mia je holčička s autismem a opožděným psychomotorickým vývojem, proto potřebuje zvýšenou péči. Má problémy s příjmem běžného jídla a jediné, co dokáže sníst, je nákladná lékárenská dětská výživa, na kterou nemá její maminka dostatek peněz. Pomozme.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,458 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své malé autistky

Tříletá Miuška je holčička s autismem a mentální retardací. Má moc ráda přírodu, sbírá kytičky a hladí stromy. To ji uklidňuje, při tom je šťastná. Pak ale přijdeme domů, sedneme si k večeři a začne boj. Mia nechce jíst nic z toho, co jí uvařím, a to přitom vařím opravdu dobře. Lékař mi doporučil, abych jí zkusila koupit lékárenskou stravu, a ono to zafungovalo. Speciální dětská výživa jí zachutnala a konečně začala zase jíst.

Pořizování této speciální stravy ale nesmírně zatěžuje rodinný rozpočet. Miušce pravidelně financuji rozličné terapie, bez kterých se neobejde a které k mojí radosti přináší první úspěchy. Moje holčička už například začíná ukazovat na věci, z čehož jsem absolutně nadšená. V terapiích tak určitě budeme pokračovat, bohužel ale spolknou většinu mých příjmů.

Každý, kdo vychovává autistické dítě, ví, že je zhola nemožné donutit ho jíst něco, co samo nechce. Pokud Miuška nedostane jídlo, které si přeje, odmítá jíst a klidně vyhladoví. A protože nechci, aby mi onemocněla, rozhodla jsem se poprosit vás o příspěvek právě na speciální dětskou výživu, kterou má Miuška ráda, ale také na některé hygienické potřeby. Předem vám moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě