Dominikovi na letní tábor s kamarády

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pobyt na dětském letním táboru Kaliště; poskytne Pionýr, z. s. Pionýrská skupina Výšina

Obrázek daru
Mgr. Jeanne  Radosová
Patron příběhu

Mgr. Jeanne Radosová

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Jsem klíčovým sociálním pracovníkem rodiny. Provázím Dominika a jeho rodinu v těžké životní situaci. Podporujeme je při překonání traumatu z násilných útoků, které proti nim vedl partner matky. Nyní už žijí samostatně, pryč od násilníka a maminka se dětem plně věnuje. Rodina žije skromně, ale spořádaně. Dominik je bezva kluk, trpělivě pomáhá mamince i s péčí o mladší sourozence. Proto by si v létě zasloužil mít čas jen pro sebe a chvíli si odpočinout. Sám totiž přijal dobrovolně roli zodpovědné hlavy rodiny, protože je nejstarší z dětí. Když by se mohl na chvíli odreagovat a zažít svá vlastní dobrodružství! Maminka se velmi snaží, ale díky tomu, že je sama na 4 děti, nezbývají jí peníze na žádné placené volnočasové aktivity a letní tábory. Ani v průběhu školního roku Dominik bohužel nemá možnost odreagování. Domnívám se, že letní tábor by mu pomohl dostat se do kolektivu vrstevníků a přinést mu hezké zážitky. Navíc mu pobyt v přírodě snad pomůže lépe zapomenout na trápení z dřívějška.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Dominikovi na prázdninová dobrodružství na táboře

Dominikovi je jedenáct let, přál by si být policistou nebo hasičem. Zatím však musí překonávat překážky, které vznikly v jeho rodině. Maminka Dominika má vedle něj ještě další tři děti. Je rozvedená, momentálně na mateřské dovolené, takže finanční situace je pro všechny hodně náročná.

Jak maminka uvádí, Dominik je nyní její největší pomocník. Pomáhá jí s mladšími sestrami. Je to velmi šikovný a citlivý kluk. Baví ho společenské hry, jízda na kole, pohádky, hry na mobilu či tabletu, rád chodí s mamkou a sestrami společně do přírody. To mu pomáhá spolu s léky na zklidnění zvládat jeho hyperaktivitu.

Pokud se podaří získat prostředky na to, aby mohl jet na letní tábor, bude to pro něj něco, co mu zcela jistě prospěje. Dostane se nejen do přírody, ale umožní mu to získat i nové kamarády. Po těžkých chvílích, které musel prožít s násilnickým partnerem matky, to pro něj zároveň bude relax, který si hodně zaslouží, čas, kdy si bude moci dovolit být malým klukem, na což byl nucený v posledním období pod vlivem nepříznivých okolností v rodině zapomínat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě