Ellince na rehabilitační a logopedický program

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitační program REHA KLIM s logopedickou terapií; dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Martina  Pospíšilová
Patron příběhu

Martina Pospíšilová

asistentka pedagoga

Komentář patrona

S Ellinkou, naším sluníčkem, pracuji ve školce, kde působím jako asistent pedagoga. Ellinka se narodila v lednu roku 2014 jako třetí a nejmladší dítě v milující rodině. Je to moc hodná a milá holčička, která vás chytí za srdíčko. Je velice společenská, jen ve větším kolektivu potřebuje chvíli na adaptaci. Ellinka vyrůstá v rodinném domě se svými 2 sourozenci, kteří ji milují. Rodina se snaží vše přizpůsobit potřebám malé, a proto jí mimo jiné pořídili malého pejska, aby s ní vyrůstal. Ellinka se věnuje jízdě na koni, ve školce má canisterapii, pravidelně jezdí do lázní. Rodiče berou při svých rozhodováních ohled na to, co je pro Ellinku prospěšné a vše tomu podřizují. Ellinka letos absolvovala neurorehabilitační pobyt v Klimkovicích a výsledky byly úžasné. Protože se však jedná o drahou záležitost a finanční možnosti rodičů nejsou neomezené, obrátili se s prosbou o pomoc na vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 41,315 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby jednou byla Ellinka soběstačnější

Ellinka se narodila s vrozenou vývojovou vadou centrálního nervového systému (tzv. ageneze corpus callosum). Jedná se o nepropojení mozkových hemisfér a komplikovanou komunikaci mezi nimi. To znamená, že vše, co se ostatní děti naučí automaticky, musí naše Ellinka natrénovat. Ellinky psychomotorický vývoj je značně opožděný a jediné, co jí opravdu pomáhá, je neustálé rehabilitování a cvičení, kdy procvičujeme nejen motoriku, ale také mentální schopnosti. S tím nám hodně pomáhají ve školce, kde je Ellinka mezi zdravými dětmi. Má tam k sobě asistentku, která s ní ušla velký kus cesty. Nejlepší výsledky se ale dostavují po rehabilitačních pobytech v lázních.

Letos jsme díky Patronu dětí měli možnost vyzkoušet rehabilitační program REHA KLIM (rozšířený o logopedickou terapii) v Klimkovicích a s radostí můžeme říct, že Ellinka udělala neuvěřitelný pokrok. Při odjezdu z Klimkovic nám tamější lékař doporučil, abychom tento pobyt co nejdříve zopakovali. My si to však nemůžeme finančně dovolit.

Ellince bude zanedlouho 5 let a už teď je jisté, že nebude moci nadále chodit do běžné školky. Propast mezi ní a zdravými dětmi je opravdu veliká, ale pořád je tady šance, že by jednou mohla být maličko soběstačná (alespoň co se sebeobsluhy týče). Proto je pro nás nesmírně důležité, aby rehabilitačních pobytů absolvovala co nejvíce. Nedávno se navíc ukázalo, že Ellinka trpí další vývojovou vadou, tzv. synostózou, která se vyznačuje srůstem 2. a 4. obratle. Lékaři nyní zvažují, zda bude potřeba Ellinku operovat. Na tak malou holčičku je toho opravdu mnoho.

Nyní je Ellinka na úrovni dvouletého děvčátka nejen dovednostmi a znalostmi, ale také vizáží. I když s ní celá rodina denně cvičí, sama se nenají, neobleče, téměř nemluví. Dokáže si už ale říct o to základní – au, hami, pití, mami, tati apod. Za to rovněž vděčíme logopedickému programu v Klimkovicích. Neurorehabilitační program REHA KLIM je zkrátka Ellinky jedinou naději. Proto bychom vás opět rádi požádali o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě