Ergoterapie pro roztomilého Vojtíška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapii v centru dětské ergoterapie PLAY SI

Obrázek daru
PhDr. Magdalena  Nováková
Patron příběhu

PhDr. Magdalena Nováková

dětská klinická psycholožka

Komentář patrona

Vojtíšek je pravidelně sledován a vyšetřován v mé ordinaci dětské klinické psychologie. Chlapeček žije spolu se starším bratrem v harmonickém a mimořádně stimulujícím rodinném prostředí. Neurovývojová porucha se u něj projevuje nejvýrazněji potížemi s motorikou, s řečí a pozorností. Ergoterapie Vojtíškovi pomůže rehabilitovat motorickou oblast (včetně oblasti orofaciální), a tím zvýšit sebeobslužné dovednosti, obratnost i schopnost verbalizovat.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Vojtíška, který vypráví jeho maminka

Náš čtyřletý Vojtík se potýká s vývojovou dysfázií a poruchou senzorické integrace. V každodenním životě se to projevuje tak, že náš chlapeček zatím umí pouze 10 slov, a i když se snažíme všechno pomalu a trpělivě vysvětlovat, často nám vůbec nerozumí. Jeho stav se však zlepšuje, a z toho máme velkou radost. Je to náš milý kluk, jehož úsměv nás vždycky odzbrojí. Pohled na šťastné a spokojené dítě se nikdy neomrzí.

Prvních problémů jsem si všimla ve Vojtíškových dvou letech, kdy jsem kontaktovala dětskou psycholožku. Vojtíšek totiž na nic neukazoval, nereagoval na pokyny, nezajímaly ho obrázky v knížkách. Začali jsme spolu chodit po lékařích a uvědomili si, že jsme to už jednou absolvovali. Kromě Vojtíška totiž máme ještě osmiletého syna Pepíčka, který se také potýká s vývojovou dysfázií. Dnes už je naštěstí bez větších obtíží, za 4 roky docházení na logopedii se naučil moc hezky mluvit.

S Vojtíškem chodíme 1x měsíčně na logopedii, pravidelně docházíme na neurologii a 1x ročně se ukážeme na foniatrii. Velkou nadějí jsou pro něj také ergoterapie. Vojtíška totiž trápí hrubá i jemná motorika, a právě s tím by mu ergoterapie mohla pomoci. Dětská ergoterapie ale bohužel není hrazená pojišťovnou. Proto jsme se obrátili na Patrona dětí a doufáme, že nám jeho dárci pomohou. Víme, že ergoterapie Vojtíškovi hodně pomůže, a doufáme, že se díky ní Vojtíškův stav zlepší stejně, jako tomu bylo u jeho brášky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě