malý sokolík Filípek

Filípkovi

na sportovní

kroužek v Sokolu

Na kroužek, kde se Filípek naučí lépe komunikovat a spolupracovat s dalšími dětmi

Přispět můžete na
cvičení pro děti v oddíle všestrannosti TJ Sokol Poruba na jeden rok
Společně jsme vybrali celou částku 1 800 Kč Děkujeme!
Sdílet

Jsme čtyřčlenná rodina, která žije pod hranicí chudoby. Maminka, tatínek a dvojčata Alešek a Filípek. Bydlíme ve dvoupokojovém bytě v Ostravě. Nejsme na tom finančně nejlépe, proto žijeme v sociálním bytě. Chodí k nám sociální pracovnice, která nám pomáhá. Naše závazky zvládáme tak tak platit, ale na sportovní kroužek nám bohužel nezbývá. Kluci chodí do mateřské školy.

Narodili se nám předčasně. U Filípka stejně jako u Aleška se to neobešlo bez následků. Filip nejprve prodělal sepsi (otravu krve), dnes trpí afektivní labilitou – výraznou nestálostí v citových projevech a častou změnou nálad. Mívá  tak výbuchy vzteku. Kromě toho trpí vývojovou disfázií, tedy ztíženou schopností naučit se komunikovat pomocí slov (nerozumí nám, co říkáme) a také poruchou řeči.

Docházíme s ním na logopedii, do psychologické poradny a kvůli žlučníkovým kamenům i na gastroenterologii. Má za sebou také operaci tříselné kýly. 

Filípek rád tancuje, rád se prostě hýbe. Ve sportovním oddíle by se mohl naučit také spolupracovat a komunikovat s ostatními dětmi.

S oběma chlapci je to dost náročné. Jejich výchova je pro nás oba s manželem vyčerpávající a stojí nás hodně sil a námahy.

Já pracuji jen ráno, roznáším noviny. Manžel má úraz, teď nepracuje, má částečný invalidní důchod. Já si práci sháním, ale kvůli dětem mě moc zaměstnat nechtějí. I proto, že jsou kluci často nemocní.  Nemáme tak dostatek financí na kroužky.

Hana Pavlíčková, Dis. Patron příběhu sociální pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí, Ostrava-Poruba

Krásná blonďatá dvojčátka Alešek a Filípek jsou velmi živé aktivní děti, bohužel mají zdravotní obtíže, které činí výchovu těchto chlapců náročnější. Rodiče se snaží i v jejich obtížné sociální situaci zvládnout vše, co jim život přináší. Bohužel je pro ně těžké finančně uspokojit všechny potřeby své rodiny. Pomozte Aleškovi a Filípkovi, aby mohli vybít svoji energii tím správným směrem.

Jak to funguje

Sami si volíte příběh

Komu a kolik přispějete, záleží
jen na vás. Vyberte si příběh, který vás oslovil, a darujte, kolik chcete.

Stačí pár kliknutí

Odeslat dar nezabere ani minutu. Pomůžete i tím, že budete příběhy sdílet se svými přáteli. U kafe
i na Facebooku.

Všechno dětem

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete. Vždy také dostanete zprávu s důkazem o využití daru.

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?

Nechte nám na sebe kontakt, brzy se vám ozveme.