Fotbalistce Věrce na kopačky a fotbalový míč

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vybavení na fotbal (kopačky a fotbalový míč)

Obrázek daru
Tereza  Povolná
Patron příběhu

Tereza Povolná

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Věrku a jejího brášku Davídka jsem poznala v rámci výkonu svého povolání sociální pracovnice sociálně aktivizační služby. Děti vyrůstají od raného dětství u babičky, v posledním roce se ale pravidelně vídají i se svým otcem a dalšími sourozenci (jejich sestřička žije s otcem, bráška je v péči druhé babičky). S matkou bohužel v kontaktu nejsou, ta o ně nejeví zájem a neplatí ani výživné. Tuto situaci společně s babičkou řešíme opakovaným podáním trestního oznámení na matku. Babička svá vnoučata miluje, věnuje se jim s veškerou láskou a trpělivostí a snaží se ze všech sil zabezpečit jejich potřeby. Na úhradu potřeb celé rodiny má však k dispozici jen starobní důchod a nevelké výživné ze strany otce dětí. Chodí ještě na brigádu, přesto však rodině peníze chybí. Věrka a Davídek mají společného koníčka – oba rádi a dobře hrají fotbal. Věrka nyní potřebuje nové kopačky a také míč, a protože si babička teď takový výdaj nemůže dovolit, prosí o příspěvek Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,485 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh své vnučky, která miluje fotbal

Jsem babičkou dvojčat, Věrky a Davídka, o které se starám od jejich útlého dětství. Mám je svěřené v péči tzv. jiné osoby. S jejich rodiči to bylo dlouho velmi komplikované, jejich tatínek se ale v posledním roce vzpamatoval a s dvojčaty je v pravidelném kontaktu. Momentálně se navíc stará o další sestřičku dětí. Pokud jde o maminku, tam se situace bohužel nezměnila. O Věrku ani Davídka nejeví zájem a neviděla je celé roky. Výživné platit odmítá.

Věrka je skromná a chytrá slečna, její život je však poznamenaný nezájmem její maminky. Snažím se nejen jí, ale také Davídkovi tuto nepřízeň osudu vynahradit a zahrnuji je veškerou svojí láskou. Snažím se, aby z nich vyrostli spokojení a šťastní lidé, obklopení přáteli a lidmi, kteří je mají rádi. Bohužel na tom ale nejsme finančně dobře.

Věrka je moje šikovná fotbalistka, která tráví na hřišti každou volnou chvilku. Její bráška je jí, ostatně jako vždy, po boku. Nyní ale potřebuje nové kopačky a také míč, se kterým by mohla trénovat i doma. Věrka je cílevědomá a chce se ve svém milovaném sportu neustále zlepšovat. Já jí v tuto chvíli však kopačky pořídit nemůžu, proto jsem se na radu sociální pracovnice obrátila na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

P. S. Jména dětí v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě