Helence na rychlejší vývoj

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální houpačku a cvičební pomůcku

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Helenkou a její rodinou se znám již tři roky, kdy k nim dojíždím jako poradce rané péče. Helenka je veselá holčička, která ráda objevuje své okolí. Bohužel ji však trápí celá řada obtíží. Má vadu zraku, sluchu a má i motorické obtíže. Chodí o široké bázi, ale do běhání nebo překonávání větších překážek se jako její vrstevníci pustit zatím nemůže. Rodiče pro ni dělají první poslední, jezdí do lázní, cvičí s Helenkou, rozvíjejí ji, nakupují jí velké množství cvičebních i edukačních pomůcek, aby ji maximálně rozvíjeli. To ovšem nezní úplně levně, že? To je pravda. Mnoho těchto pomůcek, cvičení, rehabilitací a dalších činností je velmi finančně náročná. Proto, pokud je to ve vašich možnostech, budu moc ráda, když rodině pomůžete a odlehčíte jim alespoň v té ekonomické oblasti.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,725 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Helenky

Helenka je milá veselá holčička, která si ráda hraje, ráda se dívá na pohádky a ráda se pohybuje venku. Miluje houpání. Její dosavadní houpačka je jí ale už malá, proto bychom rádi pořídili větší. Vybrali jsme velikost pro teenagery, aby houpačka Helence vydržela několik let (nyní je jí 5 let). Houpačka by měla být odolná vůči rozmarům počasí, aby mohla být na zahradě trvale a byla tak Helence kdykoliv k dispozici. Dále chceme pořídit vzduchovou balanční podložku na cvičení doma.

Naše Helenka trpí kombinovaným postižením - dětskou mozkovou obrnou, psychomotorickou retardací, oční vadou a bohužel i nedoslýchavostí. Nejhorší je asi Helenčina motorická retardace, Helenka naštěstí chodí, ale neumí běhat, ani skákat. S předměty manipuluje neobratně. Neumí mluvit a i se znakováním má potíže. V důsledku svého postižení se vyvíjí mnohem pomaleji než její vrstevníci, ale stále se zlepšuje a to nám dává naději. Náklady na terapie a pomůcky jsou bohužel značné, mnohem větší, než na potřeby zdravého dítěte, proto se obracíme na Patrona dětí s prosbou o pomoc. Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě