Hipoterapie pro malou Siu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hipoterapie (40 lekcí); dar zajišťuje Equilibro, z.s.

Obrázek daru
Mgr. Veronika Hlaváčová
Patron příběhu

Mgr. Veronika Hlaváčová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Sia je milá malá slečna, kterou jsem poznala na hipoterapii. Její maminka hledala terapii, která by její dceři pomohla posílit svaly a stabilitu pro samostatnou chůzi. Po prvních pár lekcích byl znát rozdíl ve stabilitě stoje a Sia se začala pouštět do prvních samostatných krůčků. Dnes je pro ní hipoterapie zábavou, na kterou se těší a zároveň jí nesmírně pomáhá po fyzické stránce. Další lekce by podpořily rozvoj chůze i dalších pohybových dovedností, rodiče ale potřebují pomoc s jejich financováním. Díky vaší pomoci si možná Sia bude moci jednou bez omezení hrát a běhat jako ostatní děti.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malé Siy, která trpí vrozenou vadou mozku

Sia je veselá a hodná malá slečna. Má staršího brášku, který na ni nedá dopustit, a maminku, která jí poskytuje všechnu možnou péči. Sia se totiž narodila s vrozenou vadou mozku a ve svých dvou letech pořád nemůže chodit.

Kromě vývojové vady mozku trpí Sia ještě esotropií, oční vadou, při které jedno z jejích očí směřuje k nosu a je slabší, má opožděný psychomotorický vývoj, srdeční šelest a mnoho jiných zdravotních problémů a omezení. Siina maminka ale neztrácí naději a věří, že se jednoho dne Sia postaví sama na nohy a bude pobíhat se svým bráškou a kamarády. Chodí k fyzioterapeutce a poctivě s ní cvičí. Nyní by chtěla zařadit do dceřiny rehabilitace i hipoterapii, která má u dětí velmi dobré výsledky.

Sia už několik lekcí hipoterapie absolvovala a dělá velké pokroky. Bohužel je tato rehabilitace pro její maminku příliš finančně náročná a pojišťovna na ni nepřispívá. Rozhodla se tedy požádat o pomoc Patrona dětí. Pomůžete Sie, aby udělala své první krůčky?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě