Intenzivní rehabilitace pro Štěpánka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní třítýdenní rehabilitace na Neurorehabilitační klinice AXON

Obrázek daru
Mgr. Tereza  Sellnerová
Patron příběhu

Mgr. Tereza Sellnerová

sociální pracovnice - poradkyně rané péče

Komentář patrona

Před dvěma lety požádali Štěpánkovi rodiče o sociální službu rané péče, čímž začala naše společná cesta. Raná péče má terénní charakter, což znamená, že Štěpánka a jeho rodiče každé 3 týdny navštěvuji doma. Rodina s námi také pravidelně jezdí na respitní víkendové pobyty pro rodiny využívající naši službu. Štěpánek žije se svými rodiči a starším bráškou ve starším rodinném domku, který rodiče nedávno zakoupili a svépomocí ho opravují. Předtím bydleli v malém bytě panelového domu, jehož velikost byla pro čtyřčlennou rodinu nevyhovující. Štěpánek je veselý a pohodový chlapeček, ale potýká se s řadou zdravotních problémů. Nedokáže se sám najíst, proto ho maminka musí krmit kašovitou stravou, kterou často (ne vždy) dostává pomocí nasogastrické sondy. Stejným způsobem jsou mu podávány i léky. Štěpánek má také několik alergií, takže ho nezřídka trápí různé vyrážky. U jídla a dalších činností musí sedět ve speciální židličce, pro pohyb venku maminka využívá speciální zdravotní kočárek. Štěpánek se totiž nepřetáčí na bříško, sám nesedí ani neleze. Rodiče však doufají a věří, že intenzivní terapie na Neurorehabilitační klinice Axon by ho mohla posunout o kousek kupředu. Protože je ale taková intenzivní rehabilitace opravdu drahá, rozhodla se maminka požádat o pomoc s jeho financováním Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 70,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Štěpánka, který se po těžké nemoci potýká s motorickým a mentálním postižením

Tříletý Štěpánek byl první půlrok svého života spokojeným a zdravým klukem, který nám hezky rostl. Pak ale onemocněl těžkou herpetickou encefalitidou, která patří mezi nejzávažnější onemocnění mozku. Vyvolávají ji stejné viry, které stojí za vznikem oparů. Onemocnění začíná horečkou, bolestmi hlavy a nevolností. Postupně se přidávají psychické potíže, mohou následovat i poruchy vědomí a křeče. Úmrtnost lidí, které tato nemoc postila, je obrovská.

My jsme měli obrovské štěstí, že lékaři nemoc odhalili včas. Přesto s ní Štěpánek v nemocnici bojoval dlouhé dva měsíce. Nejprve to vypadalo, že ji zcela porazil, časem se ale ukázalo, že škody, které nemoc napáchala, jsou obrovské. Ze zdravého chlapečka se stal uzlíček s těžkým motorickým a mentálním postižením. Po ukončení léčby nám zůstal ležet, pravou část těla měl téměř ochrnutou. Nedokázal polykat, takže jsme ho krmili sondou rovnou do bříška. Dnes už je to sice lepší, částečně ho sondou ale stále krmíme.

Hned jsme se s ním také vrhli na pravidelné rehabilitování. Byla jsem odhodlaná ho rozhýbat. Dnes pravidelně docházíme do centra Arpida na fyzioterapie, kde Štěpánek cvičí podle Vojtovy metody a věnuje se ergoterapii. Díky tomu už umí držet hlavičku a sedět s oporou. Mentálně je ale ve třech letech na úrovni půlročního dítěte.

Lékaři nám nyní doporučili intenzivní cvičení na Neurorehabilitační klinice AXON, které by našeho Štěpánka mohlo motoricky posunout o krůček vpřed. Rehabilitace by mu pomohla k lepšímu držení hlavičky a posílení svalů trupu. Věříme, že do budoucna by se dokonce mohl postavit na vlastní nohy. Aby k tomu ale došlo, musí pravidelně absolvovat tyto speciální rehabilitace, které jsou však nesmírně nákladné.

Bohužel, pojišťovny nám v této věci nepomohou. Podle jejich měřítek se jedná o nadstandard, který si musíme zaplatit. Protože se ale jedná o částku dosahující téměř 80 000 korun, rozhodli jsme se požádat o pomoc s financováním rehabilitací vás. Sami takovou částku nejsme schopni uhradit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě