společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Jirkovi na letní tábor

Přispět můžete na

letní tábor

Barbora  Fiantoková, DiS.
Patron příběhu

Barbora Fiantoková, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jirku a jeho maminku znám z výkonu svého povolání sociální pracovnice. Jirka je zvídavé, aktivní a dobře vychované dítě. Žije jen se svojí maminkou, otec v jejich životech nijak nefiguruje. Maminka se pro Jirku snaží vytvářet co nejlepší zázemí a dělá všechno pro to, aby měl hezké vzpomínky na dětství. Avšak vzhledem ke svým zdravotním obtížím má značně omezené finanční možnosti. Momentálně si tak nemůže dovolit zaplatit letní tábor, na který by Jirka rád jel. Tábor by přitom dal Jirkovi spoustu skvělých zážitků a mamince čas něco si přivydělat. Pojďme jim s tím pomoci.

Vybráno 0 Kč
Zbývá 11 dní
Cílová částka 4,780 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Příběh Jirky, který vyrůstá jen se svou maminkou

Sedmiletý Jirka je šikovný kluk, který rád hraje na klavír. Moc ho to baví i na hřišti u fotbalu. Jakmile má před sebou míč, nic jiného nevnímá. Jirka je trošku plachý, přesto se rád pohybuje v kolektivu jiných dětí. A protože se nebojí nových věcí, rád by strávil část prázdnin na táboře. Nikdy předtím na táboře nebyl a je trošku nervózní z toho, aby ho ostatní děti mezi sebe přijaly, ale moc si přeje si to vyzkoušet. Ohromně se na to těší.

Bohužel však reálně hrozí, že na svůj vysněný tábor nepojede. Jirku totiž vychovává jenom maminka, která mu tábor zaplatit nemůže. Maminka se navíc potýká s řadou zdravotních problémů, které ji omezují v pracovním životě. Pobírá proto částečný invalidní důchod a občas si přivydělává na brigádách. Protože je ale Jirka ještě malý a maminka nemá nikoho, kdo by jí ho pohlídal, musí zvládnout skloubit přivýdělky s tím, jak ji Jirka potřebuje.

Čas, který by Jirka strávil na táboře, by tak mohla využít právě k práci. Má totiž možnost chodit na brigádu, pokud však Jirka nikam nepojede, maminka nebude moci této příležitosti využít. Peníze ale rodina akutně potřebuje. Při hledání řešení této situace maminka naštěstí narazila na Patrona dětí a rozhodla se zkusit své štěstí a požádat o pomoc.

Dejme Jirkovi šanci zažít nezapomenutelné léto a mamince příležitost přilepšit rodinnému rozpočtu.

P. S. Jméno chlapce v příběhu není skutečné. Příběh ale skutečný je!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Volný čas
Elišce na letní tábor
Zbývá měsíc
Cílová částka 5,500 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Letní tábor pro Míšu a Niki
Zbývá měsíc
Cílová částka 7,600 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Adélce na brýle a letní tábor
Zbývá měsíc
Cílová částka 6,456 Kč
Podpořit příběh