Jůlince na školní družinu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní družinu na celý školní rok 2018/2019

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Jůlinka je milá, veselá a rozpustilá holčička, kterou vychovává maminka samoživitelka. Tak jako v každé neúplné rodině s jedním příjmem je hlavním problémem nedostatek peněz. Myslím, že maminka se natolik snaží, že Jůlinka ani její sestřička nijak dramaticky nepociťují odlišnost od jiných, úplných rodin – samozřejmě až na nepřítomnost tatínka. To, že se maminka musí velice snažit, dobře počítat a velmi šetřit, aby vše zvládla, děvčata nevnímají. Jůlince je 7 let. Je nemyslitelné, aby byla sama doma, nebo s devítiletou sestřičkou. Obě jsou v podstatě ještě malé. Protože nemají v nejbližším okolí prarodiče, kteří by mohli Jůlinku hlídat, je školní družina jedinou možností. Jůlinka je navíc z družiny nadšená, hrát si celé odpoledne je pro ni veliká radost. Pokud podpoříte Jůlinky příběh, pomůžete všem třem děvčatům. A já Vám za to z celého srdce děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohla Jůlinky maminka pracovat i odpoledne

Jůlinka je sedmiletá, velice živá a zvídavá holčička. Po vzoru své sestřičky také začíná být parádivá a často si hraje na malou dámu. Bohužel však postrádá pud sebezáchovy, takže ji nemohu nechat nikdy bez dozoru. Ale lepší se to. Jůlinka, stejně jako její sestřička Emilka vyrůstá bez tatínka. Protože ale od náš odešel, když byla Jůlinka ještě maličká, nemělo to na ni naštěstí negativní vliv.

Starat se sama o dvě děti není snadné. Můj měsíční příjem vystačí pouze na poplacení nejnutnějších věcí, hypotéky a půjčky, nic navíc si nemohu dovolit. Jůlinka si finanční těžkosti zatím ještě neuvědomuje, což je jenom dobře. Někdy mám strach, abych to všechno zvládla. A bohužel je to na mně občas i vidět. Napadá mě, že obě moje holčičky se musí čas od času vyrovnávat s mojí podrážděností a nervozitou.

Jak už jsem se zmínila výše, Jůlinka nemůže být bez dozoru. Školní družina je tak jedinou variantou, která mi zaručí, že o ni bude postaráno a já budu moci chodit do práce i odpoledne. Jůlince se v družině líbí, je tam spokojená. V kolektivu dětí je oblíbená, může si tam hrát, bavit se, poznávat nové věci. V tuto chvíli ale na zaplacení družiny nemám peníze. Z celého srdce tak děkuji všem, kteří nám pomohou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě