Kolo pro neposednou Danielku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kolo; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Marta  Kupčíková
Patron příběhu

Mgr. Marta Kupčíková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Danielku znám jako sociální pracovnice ze služby Byty Na počátku o.p.s., kde spolupracuji s její maminkou. Řešíme spolu také Danielky výchovu a rozvoj. Maminka ze zdravotních důvodů pracuje pouze na půl úvazku a její příjem je velmi nízký. Splácí také dluhy a platí výživné na další dítě. Z těchto důvodu s Danielkou žijí pod hranici chudoby. Příjem včetně dávek hmotné nouze pokryje nájem, jídlo a věci denní potřeby. Na nic víc už nezbývá. Kolo by mohlo Danielce pomoci k většímu sebevědomí, které bylo podkopáno nevhodným zacházením ze strany rodiny maminky. Maminka se snaží být svojí dceři dobrým rodičem a kolo by bylo skvělým prostředkem k tomu, aby spolu děvčata mohla trávit čas aktivně a zlepšovat svůj vzájemný vztah.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,447 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Danielka a její příběh

Danielce je 5 let. Je to usměvavá holčička, která dělá všem lidem kolem sebe radost. Chodí do školky a v příštím roce z ní už bude předškolačka. Má ráda holčičí aktivity jako je zpívání a malování, často si hraje s panenkami. Zároveň miluje pohyb – chodíváme spolu na procházky a na hřiště, kde si hraje s ostatními dětmi. Jejím velkým snem je mít vlastní kolo. To si však bohužel nemůžeme dovolit.

Od září roku 2017 totiž bydlíme v azylovém domě pro matky s dětmi. Pocházíme z Kladna, odkud jsem ale odešla ke své biologické rodině na východní Slovensko. Žila jsem totiž s partnerem, který mě napadal a pronásledoval. Svou původní rodinu jsem neznala, protože jsem vyrůstala v dětských domovech v Čechách. Měla jsem obavu, že mi má původní rodina v nesnadné situaci nepomůže, a bohužel se ukázalo, že jsem měla pravdu. Proto jsem se rozhodla vrátit do Čech pracovat a Danielku jsme nechala u příbuzných. Když jsem ji ale jela navštívit, zjistila jsem, že se k ní chovají velmi špatně, že jí ubližují a často jí nedávají ani najíst. Vyhledala jsem proto pomoc sociálních pracovnic a našla pro sebe a Danielku místo v azylovém domě.

Nyní bych chtěla udělat tlustou čáru za minulostí, najít si místo, kde můžu své dceři vybudovat klidný a bezpečný domov. Začala jsem pracovat jako uklízečka v jednom podniku, bohužel se tam ale svařovalo, a protože mám kardiostimulátor, musela jsem téhle práce nechat. Ale nevzdávám to, práci i pořádné bydlení hledám intenzivně dál. Momentálně jsem na dávkách hmotné nouze, snažím se ale našetřit na kauci na budoucí bydlení. Když půjde všechno dobře, mohly bychom se v říjnu stěhovat.

Protože šetřím každou korunu, nemohu Danielce její vysněné kolo pořídit. A to je mi líto, protože bych jí chtěla dopřát pěkné dětství. Takové, jaké jsem já sama neměla. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. Předem bych chtěla poděkovat všem, kteří se rozhodnou mi pomoci její sen zrealizovat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě