Kvalitní postel pro Jonáše se skoliózou páteře

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Věra Musilová
Patron příběhu

Věra Musilová

terénní asistentka

Komentář patrona

Jonáš bydlí se svojí maminkou a mladší hendikepovanou sestřičkou ve vyloučené lokalitě. Donedávna s nimi žila ještě pětiletá Nina, maminčina vnučka, kterou si ale odvedla její matka. Rodině tak byly pozastaveny pěstounské příspěvky, dokud soud nerozhodne, kde bude malá holčička žít. Do té doby je Jonášova rodina také bez jakýchkoli dalších sociálních dávek. Jonáš je fajn kluk, který se rád baví s kamarády, kvůli oslabené imunitě je ale často nemocný a musí ležet v posteli. Zajímá se o zvířata, přírodu a dění kolem sebe. Mamince v rámci svých možností pomáhá s péčí o mladší sestru. Jonáše trápí bolesti zad, za což velkou měrou může postel s proleželou matrací, která je navíc půjčená. Maminka, v tuto chvíli takřka bez příjmů, mu novou postel pořídit nemůže, a tak se obrací na Patrona dětí s žádostí o příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,674 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého často nemocného Jonáše

Patnáctiletý Jonáš je velký sportovec. Bohužel se potýká s oslabenou imunitou, a tak je často nemocný. Trápí ho také migrény a skolióza zad, která ho limituje v různých sportovních aktivitách.

Problémy se zády by částečně vyřešila pořádná postel s kvalitní matrací, která by jeho zádům ulevila. Protože se ale sama starám nejen o Jonáše, ale také o jeho třináctiletou sestřičku, nemohu mu ji pořídit. A tak stále spí na staré a půjčené posteli.

Ještě donedávna jsem vychovávala svoji pětiletou vnučku, kterou mám oficiálně v pěstounské péči. Jednoho dne si ale pro ni přišla její matka, zpátky už ji však nepřivedla. Protože u mě vnučka nyní nebydlí, přestaly mi úřady vyplácet pěstounské dávky. Dokud jsem ale oficiálně vedená jako pěstounka, nejsou mi vypláceny ani žádné jiné sociální dávky. Nyní tak žijeme bez sociálních dávek i pěstounského příspěvku a čekáme na rozhodnutí soudu. Ten mi buď vnučku vrátí do péče, nebo zruší status pěstouna.

Než se tato patová situace vyřeší, jsem téměř bez peněz. Proto bych vás ráda požádala o příspěvek na postel pro Jonáše. Jeho problémy se zády se totiž den za dnem zhoršují.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě