Kvalitní postel pro superhrdinu Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel včetně matrace a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Lic. Milan  Mašek
Patron příběhu

Bc. Lic. Milan Mašek

učitel

Komentář patrona

Rodina pětiletého Adámka se nachází v obtížné situaci. Zápasí totiž s nemocí nejstaršího syna Patrika, jehož prognózy nejsou dobré. Děti, které trápí stejné problémy, se dožívají maximálně dvanácti let, což rodiče upřímně děsí. Nyní Patrikovi pořizují polohovatelnou postel, na kterou jim snad něco přispěje zdravotní pojišťovna. Novou postel ale potřebuje také Adámek, který spí na nepohodlné pohovce. Rodiče si však nemohou dovolit postel pořídit, proto se obracejí s žádostí o pomoc na vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,866 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Adámka, který spí na malém rozkládacím gauči

Pětiletý Adámek je šikovný kluk, který si ze všeho nejraději hraje na superhrdinu. Je stydlivý, jakmile se ale v kolektivu dětí rozkouká, s radostí se zapojí do různých her.

Adámek má dvojče Nikolku, sedmiletého brášku Páťu a téměř dvouletého brášku Tobiáška. Maminka s tatínkem se o ně s láskou starají, nejvíce péče ale potřebuje nejstarší Páťa. Před několika lety se u něj totiž objevila epilepsie, která způsobila, že postupně přestal chodit, mluvit, hrát si. Všechno, co uměl, zapomněl. A jeho stav se dále zhoršuje.

Nyní je to přesně rok, co tatínek přestal pracovat, aby mamince s péčí o 4 děti pomohl. Jiná možnost tehdy nebyla. To se samozřejmě podepsalo na stavu rodinného rozpočtu. Aby to rodiče všechno zvládli, zadlužili se, takže jim po uhrazení povinných splátek a zaplacení toho nejnutnějšího nezbývají žádné peníze.

Adámek však potřebuje novou postel. Zatím spí se svojí sestřičkou na malé rozkládací pohovce, která je proleželá a ke spaní nevhodná. A protože rodiče nejsou a v nejbližší době ani nebudou schopni postel Adámkovi pořídit, obrátili se na Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě