Lázně pro Sabinku s lupénkou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pobyt v lázních

Obrázek daru
PhDr. Monika  Durajová
Patron příběhu

PhDr. Monika Durajová

Centrum psychologické pomoci, p. o.

Komentář patrona

Sabinka je desetiletá dívka, jejíž maminka musela nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody. Sabinka tak byla v červenci tohoto roku umístěna na přechodnou dobu k pěstounům, které doprovází organizace Centrum psychologické pomoci, p. o. Já jsem jejich klíčová pracovnice. Sabinka má po svém tatínkovi sirotčí důchod, při přechodu do pěstounské péče je ale pozastaven. Sirotčí důchod se nyní nově vyřizuje, bude to však trvat 6 měsíců. V této době pěstounka nedostane na péči o dítě žádný příspěvek. Sabinka má lupénku po celém těle včetně hlavy. Když to viděla kožní lékařka, okamžitě ji chtěla poslat do nemocnice, což jí pěstounka vymluvila s tím, že by to pro Sabinku bylo velké trauma (jeden den přijde o domov, druhý den by měla být zavřená do nemocnice) a že potřebné mazání zkusí zvládnout sama. Sabince by velmi prospěl pobyt v lázních s termální vodou, pěstouni na to ale nemají peníze. Sabince totiž nakoupili drahé masti s kortikoidy, navíc jí průběžně pořizují potřebné školní pomůcky. Pojďme jim proto s úhradou lázní pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,360 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pěstounka vypráví příběh Sabinky

S manželem jsme pěstouny na přechodnou dobu a doslova před pár dny jsme dostali do péče desetiletou holčičku Sabinku. Sabinka žila sama s maminkou, která se bohužel dostala do situace, kdy se o svoji dcerku nemůže starat. Sabinka tak putovala k nám a zatím to vypadá, že u nás zůstane minimálně rok.

Sabinka je tichá, citlivá dívka a má moc ráda zvířátka. Hezky zpívá, kreslí a baví ji rozličné ruční práce. Bohužel ji však trápí lupénka. Jako každá holčička se chce líbit, nosit pěkné věci a mít hezké vlásky. Její onemocnění je ale vidět na první pohled a často se stává, že na ni lidé ve společnosti nepokrytě zírají. Lupénku má rozesetou po celém těle i ve vlasech. Kůže ji svědí, na hlavičce má strup vedle strupu. Pokožku denně mažeme, střídáme kortikoidovou mast s olejovými zábaly. Mast sice zabírá, nemůžeme jí ale mazat na celé Sabinčino tělo. Pro dětský organismus totiž kortikoidy představují obrovskou zátěž.

Podle lékařů by Sabince mohly pomoci lázně s termálními prameny, my si ale takový výdaj nemůžeme dovolit. Protože ale chceme, aby se Sabinky stav zlepšil, rozhodli jsme se požádat o pomoc Patrona dětí. Lázně jí navíc nepomohou jeho po stránce fyzické, ale také psychické. Sabinka je nešťastná z toho, že nemůže být se svojí maminkou. Zážitek v podobě lázní by mohl alespoň na chvilku její velký smutek zmírnit. Za každou vaši pomoc budeme moc vděční.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě