Letní tábor pro Ivetku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Ing. Petra  Vrbová
Patron příběhu

Ing. Petra Vrbová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Ivetku jsem poznala při výkonu svého povolání - jsem terénní aktivizační pracovnice – a pravidelně se vídáme během konzultací. S její maminkou spolupracuji od května roku 2017 na celkovém zlepšení sociální situace rodiny. Maminka řeší svoji dluhovou situaci, snažíme se také upravit rodinný rozpočet tak, aby se snižovaly výdaje a zvyšovaly příjmy. Ivetka by o letních prázdninách ráda odjela na tábor, maminka ale není v situaci, kdy by jí ho mohla zaplatit. Pojďme jí proto pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí Ivetky

Otěhotněla jsem v sedmnácti letech. S partnerem a otcem Ivetky jsem se seznámila ve škole, naše soužití ale mělo do harmonického vztahu hodně daleko. Zůstali jsme spolu tři roky. Vím, že na vztahu s ním ještě musím zapracovat, udělám ale všechno pro to, abychom spolu kvůli Ivetce vycházeli.

Ivetka (10 let) se bohužel potýká s různými zdravotními problémy. Hned po narození se u ní objevila alergie a atopický ekzém. Ve čtyřech letech pak dostala křečový záchvat a skončila v nemocnici. Devět dní byla v kómatu a i tehdy ji přepadaly křeče. Bylo to hrozné období. Ivetka nechodila, nemluvila, počurávala se, byla na umělé výživě. Nakonec se z toho dostala, dodnes ale bojuje s epilepsií.

V září loňského roku se naše rodina rozrostla o Štěpánka, jeho otec s námi však nežije. Ráda bych svým dětem dopřála vše, co potřebují, ale ne vždy je to v mých finančních možnostech. Když totiž Ivetka onemocněla, byla jsem vedená na úřadu práce a pobírala sociální dávky. Ivetčin zdravotní stav s sebou však přinášel velké výdaje a já se zadlužila. Své dluhy ale splácím, i když to jde hrozně pomalu.

Momentálně čerpám dávky státní sociální podpory a dávky pomoci v hmotné nouzi, což mi umožňuje poplatit jen to nejzákladnější. Bohužel mi nezbývají peníze na zaplacení letního tábora, na který se Ivetka moc těší. Proto prosím o pomoc. Pro své děti bych si moc přála lepší život a vím, že jim ho jednou dokáži zařídit. Zatím to ale ještě nejde.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě