společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Lili na rozvoj řeči a komunikačních schopností

Přispět můžete na

poslechový terapeutický program Tomatis

Dana  Kramářová
Patron příběhu

Dana Kramářová

logopedka

Komentář patrona

Lilinka je holčička, u které se v jejích dvou letech začaly projevovat příznaky typické pro dětský autismus. Začala mít problémy s chováním, objevil se regres v řeči a komunikaci. Naštěstí absolvovala úvodní a návaznou poslechovou terapii Tomatis, která přinesla ohromné zlepšení. Jako klinický logoped doporučuji v této terapii podle programu Tomatis pokračovat, protože vím, že Lilinku posune z hlediska vývoje řeči kupředu. Lili i její rodiče už ušli velký kus cesty a byla by škoda, kdyby v terapiích nemohli pokračovat.

Vybráno 3,200 Kč
Zbývá 18 dní
Cílová částka 35,000 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Příběh Lilinky, která se snaží dohnat své vrstevníky

Lilinka je čtyřletá holčička, u které se kolem druhého roku objevily autistické rysy, problémové chování a potíže s řečí i komunikací. Rodiče ihned vyhledali odbornou péči, kde jim byly doporučeny speciální diety, drahé doplňky stravy pro lepší činnost mozku, logopedická cvičení a individuální terapeutická práce. Přesnou diagnózu ale lékaři určit nedokázali.

Protože nebylo jasné, čím Lilinka vlastně trpí, nemohli rodiče požádat o příspěvek na péči. Všechno tak hradili sami. Vlivem toho se bohužel dostali do nepříjemné finanční situace a způsobili si dluhy v bankách i u přátel. Přesto dále dělali všechno pro to, aby se jim Lili „vrátila“. A jejich úsilí se vyplatilo.

Dnes Lilinka kromě potíží s řečí a komunikací nemá výraznější autistické příznaky a vypadá jako zdravá, společenská holčička. Dokonce chodí každé dopoledne do běžné školky, kde perfektně zapadla do zdravého kolektivu. To vše se podařilo díky štědrým dárcům, kteří rodině pomohli uhradit terapeutický poslechový program Tomatis. S touto terapií se Lilinka naučila spoustu slov (dokáže je dokonce i spojovat), umí si hrát a komunikovat s okolím.

Terapeut, který se jí při absolvování programu Tomatis věnoval, je přesvědčen o tom, že pokud bude Lili v terapii pokračovat, dokáže se svým vrstevníkům jednou zcela vyrovnat. Protože ale rodiče nemají na úhradu pokračovací terapie dostatek peněz, obrátili se s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Pojďme společně Lilince pomoci dohnat ztracený čas.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Neurorehabilitace pro smíška Kevinka
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 24,900 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Aby mohla Noemi po operaci nohy rehabilitovat
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 60,875 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Rehabilitace pro nadšeného rybáře Tondu
Zbývá měsíc
Cílová částka 8,000 Kč
Podpořit příběh