Lucince na školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Jana  Škaloudová
Patron příběhu

Jana Škaloudová

pracovnice v sociálních službách

Komentář patrona

S rodinou malé Lucinky jsem se poznala v rámci výkonu svého povolání sociální pracovnice. Spolupracujeme už 2 a půl roku. Jedná se o rodinu s celkem čtyřmi holčičkami. Všechny jsou nesmírně bezprostřední a já je mám upřímně ráda. Tři dcery má maminka z předchozího vztahu, jejich otec je však ve výkonu trestu a o své děti se nezajímá. Maminky současný manžel se o ně ale stará jako o vlastní a má s nimi moc hezký vztah. Holky mu říkají „tati“. Rodina žije v malém domku, odkud se neustále ozývá nějaké štěbetání, zpěv a smích. Ve většině případů se jedná o Lucinku, která neustále mluví. Pořád má spoustu nápadů a všechny je potřebuje říct teď a hned. Bobřík mlčení tak rozhodně není nic pro ni. S maminkou navštěvuje logopedii a pedagogicko-psychologickou poradnu, protože má potíže s učením, soustředěním a udržením pozornosti. Proto má ve škole vypracovaný plán individuální podpory. Navštěvuje také taneční kroužek, celkově se ale hýbe celá její rodina. Maminka se na vás nyní obrátila s žádostí o příspěvek na školní obědy. Děvčata zatím na obědy nechodí, protože na ně nejsou peníze. Maminka, která je na rodičovské dovolené, jim však vaří, takže v poledne se vždy přijdou najíst domů. Na podzim ale nastoupí do práce, čímž se situace dost zkomplikuje. Pokud ale Lucinka bude moci díky vaší podpoře chodit na obědy, bude si moci své jídlo sníst v klidu, ve společnosti svých spolužáků a s pocitem, že už není tou dívkou, co nemá peníze na obědy.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí rodiny

Jsem maminkou 4 úžasných dcer, které jsou mojí radostí. Jiřku (15 let), Martinku (11 let) a Lucku (9 let) mám z předchozího vztahu, nejmladší Viktorku (2 roky) mám se svým současným manželem. Ten bere holky jako své dcery a ony ho upřímně milují. Jejich vlastní otec od nich totiž odešel, když byly ještě malé. V současné době je kvůli krádežím a neplacení alimentů ve vězení a nezajímá se o ně.

Finančně utáhnout péči o 4 děti pro nás není snadné. Já jsem zatím na rodičovské dovolené, v září ale nastoupí naše nejmladší Viktorka do školky, takže budu moci jít do práce. Zatím si však některé věci nemůžeme dovolit. Děvčata například ve škole nechodí na obědy, protože na ně nemáme dostatek peněz. Vařím jim proto doma a v polední přestávce se všechny přijdou najíst. Příští školní rok už to ale nebude možné, protože budu v zaměstnání. Proto bych vás ráda požádala o příspěvek na školní obědy pro moji budoucí třeťačku Lucinku.

Lucinka je moc šikovná, má ale potíže ve škole. Trpí totiž poruchou učení a někdy je nepozorná. Věřím však tomu, že když bude mít o polední přestávce čas se v klidu najíst a nebude muset pospíchat domů na oběd a rychle zpátky, trošku se uklidní a ve vyučování bude méně roztěkaná. V rodinném rozpočtu se ale v tuto chvíli peníze na obědy nenajdou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě