Lukášovi na kroužek florbalu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek florbalu po celý rok a hokejku

Obrázek daru
Mgr. Květa  Štěrbová
Patron příběhu

Mgr. Květa Štěrbová

Kroužky pro východní Čechy - ředitelka

Komentář patrona

Lukášek chodí už druhým rokem do kroužku florbalu v jedné z našich největších partnerských škol. Kéž by bylo více takových mladých chlapců, z kterých se nám před očima rodí fajn dospělý chlap! Velmi krásně se poslouchá, když maminka o svém synovi říká, že je za něj velmi vděčná. I přesto, že je nyní puberťák, tak je prý rozumný a je na něj moc pyšná! Není jednoduché být v roli mámy a táty dohromady. Maminka je na Lukáška od jeho 4 měsíců sama. Otec na syna platí neúplnou částku, kterou mu nakázal soud, a to exekučním příkazem. Jsem přesvědčená, že sport je sám o sobě fajn záležitost, a to jak z hlediska vyrovnané psychiky, tak hlavně správného fyziologického vývoje dítěte. Dle našich "kroužkových" letitých zkušeností je neformální kolektiv volnočasových aktivit pro dítě jedním z nejdůležitějších aspektů proti negativním vlivům společnosti. Lukášek je na florbale šťastný, a to je nejvíc! Pojďme se mu tak společně složit na úhradu kroužku florbalu. A protože Lukášek ještě pořád roste, bude potřebovat i novou hokejku.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,996 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohl Lukáš pokračovat ve smysluplném trávení volného času

Jmenuji se Lukáš a je mi 14 let. Bydlím s mamkou v hezkém domě, který patří babičce a dědovi. Táta s námi není. Mamku a mě opustil, když jsem měl 4 měsíce. Mamka je ale strašně statečná a zvládá to i bez něj.

Jediné, co ji teď opravdu hodně trápí, je nedostatek peněz. Pracuje jako kuchařka a mrzí ji, že z platu nedokáže zaplatit byt, který by byl jenom náš. Taky jí občas nezbývají peníze na pár důležitých věcí. Táta má sice platit výživné, ale moc se do toho nehrne. Po nějakých soudních tahanicích od něj mamka něco dostává, ale myslím, že posílá méně, než by měl.

Teď bych měl možná napsat něco víc o sobě. Tak nejdůležitější je asi to, že jsem se ocitl v zajetí puberty a miluji florbal. Abych mohl chodit dál hrát, musíme zaplatit 1 996 korun – tolik stojí kroužek a nová hokejka. Bohužel si to ale nemůžeme dovolit. Mrzelo by mě, kdybych se nemohl věnovat tomuto sportu, a chyběli by mi moji florbalový kamarádi. A tak jsem si říkal, že bychom mohli zkusit požádat o pomoc Patrona dětí. Pomůžete nám, prosím?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě