Martínkovi na jistotu bezpečí a domova

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci na byt

Obrázek daru
Bc. Lenka Hurtová
Patron příběhu

Bc. Lenka Hurtová

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S maminkou malého Martínka spolupracuji v rámci sociálně aktivizační služby dva měsíce a zaměřujeme se především na zlepšení její finanční situace. Aktuálně ji nejvíce tíží možná ztráta bydlení. Rodinu, kterou tvoří mladá maminka a její desetiměsíční syn, opustil otec dítěte záhy po započetí spolupráce s naší službou. Aby maminka snížila náklady na bydlení, dostala možnost přestěhovat se do menšího bytu. Nyní pobývá v garsonce, nicméně nemá uzavřenou nájemní smlouvu, která je podmíněna úhradou kauce ve výši 10 000 korun. Na tuto první mimořádnou platbu nemá našetřeno, pokud ji ale neuhradí, bude muset z bytu odejít. Aby k tomu nedošlo, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Mladá maminka samoživitelka potřebuje pomoc s úhradou kauce

Martínek je desetiměsíční mrňousek, který už pilně leze a staví se k nábytku. Všude s sebou tahá svého oblíbeného plyšového pejska, a to i do vany a na procházku.

S Martínkem jsme se nedávno přestěhovali do malé garsonky. Dříve jsme společně s jeho otcem bydleli ve větším bytě, pak nás ale opustil a já si nemohla dovolit platit nájem. Domluvila jsem se proto s majitelem domu, že se s Martínkem přesuneme do menšího bytu, kde už úhradu nájmu zvládnu. Majitel však chce kauci, kterou jsem mu zatím nezaplatila. Jedná se o částku 10 000 korun, kterou jako samoživitelka na rodičovské dovolené nejsem schopná ušetřit.

Majitel nás v bytě zatím nechává, pokud mu ale v nejbližší době nezaplatíme kauci, budeme se muset odstěhovat. A to se nesmí stát. S Martínkem totiž nemáme kam jinam jít, takže nechci ani pomyslet na to, co by se dělo, kdybychom z bytu museli odejít. Proto bych vás chtěla poprosit o příspěvek právě na kauci. Předem vám moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě