Na obědy a rybářský kroužek pro Tadeáše

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Školní obědy a rybářský kroužek

Obrázek daru
Veronika Drozdová, DiS.
Patron příběhu

Veronika Drozdová, DiS.

Sociální pracovnice Intervenčního centra Karlovarského kraje (Pomoc v nouzi o.p.s.)

Komentář patrona

Rodinu znám od chvíle, kdy jsme jako Intervenční centrum Karlovarského kraje s matkou dětí řešili domácí násilí v rodině ze strany otce. Otec dětí je závislý na alkoholu. Opilý často rodinu psychicky týral, všechny neustále slovně ponižoval a urážel, děti zcela nepřiměřeně fyzicky trestal. Navíc zdevastoval byt, kde nyní děti s matkou bez otce žijí. Rodina je na tom finančně velmi špatně, matka je schopná zajistit pro sebe a svoje děti pouze to nejnutnější (bydlení, jídlo, ošacení).

Společně jsme vybrali
celou částku 4,636 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pomoc Tadeášově mamince v těžké finanční situaci

Tadeáš je malý lump, asi jako každý kluk, který rád zlobí svoje dvě sestřičky a není mu cizí žádná rošťárna. Miluje zvířátka a velmi rád něco staví z čehokoliv, co je po ruce – ať je to dřevo, papír a nebo stavebnice. Strašně moc by se chtěl naučit chytat ryby. Vzhledem k obtížné finanční situaci, v které se Tadeášova rodina nachází, požádala jeho maminka o dary pro všechny tři sourozence. Jejich životní příběh není příliš šťastný. Maminka Tadeáše, Leontýnky a Milušky ho stručně přibližuje níže.

Po několika letech s manželem alkoholikem, u něhož bylo na denním pořádku slovní a fyzické napadání, jsem se rozhodla v situaci, která již pro nás nebyla únosná, zavolat policii ČR. Ti manžela vykázali z bytu.

Následně se mi ozvali „andělé“ z intervenčního centra. Pomohli mi otevřít oči. Díky nim jsem si uvědomila, že už to s manželem pravděpodobně nikdy nebude lepší.

Naše poslední hádka vznikla kvůli tomu, že mi manžel opětovně ukradl poslední peníze na jídlo. Nebýt našich andělů, vůbec nevím, co bych dělala. Přivezli nám dokonce potraviny a drogerii. Díky nim a paní Březinové z Centra pro dítě a rodinu Valika jsem se s manželem rozvedla.

Všichni tak nyní můžeme žít v klidu, bez neustálého strachu z jeho ataků a neustálého slovního napadání. Dokonce už můžeme sedět na gauči, aniž by na něj někdo kálel, děti si mohou v klidu pustit v televizi pohádku bez smršti sprostých výrazů. Kdo to nezažil, asi jen těžko pochopí. Bohužel vše má své pro a proti. Sice nám po letech doma zavládl klid a pohoda, po finanční stránce to ale pro nás není vůbec lehké.

Díky tomu, že žiju se svými 3 dětmi sama, nemůžu si dovolit dopřát jim to, co potřebují a po čem touží. Ráda bych, aby mohly chodit se svými spolužáky na oběd do školní jídelny. A holky by moc rády chodily na kroužek orientálních tanců.

Tadeáš by se rád stal rybářem. Moc bych si přála zaplatit mu rybářský kroužek, ale bohužel si nyní takové výdaje nemůžu dovolit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě