Naděje na lepší budoucnost pro Libora

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

autoškolu

Obrázek daru
Jana Teplá
Patron příběhu

Jana Teplá

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Libor je už skoro osmnáctiletý mladý muž, který neprožil zrovna spokojené dětství. Společně s mladším bratrem Lukášem spolu bojovali proti všem nepříjemnostem, které si pro ně osud přichystal. Jejich rodiče se rozvedli a o děti se začali přetahovat. Nakonec kluci skončili v dětském domově, kde strávili skoro celou základní školu. Maminka je navštěvovala a po letech je získala zpátky. Nyní se rodina bohužel nachází ve finanční tísni. Maminka pobírá invalidní důchod, který jí stačí jen na to nejnutnější. Libor však touží po řidičském průkazu, rád by se totiž jednou živil řízením, ten ale není z čeho zaplatit. Do Liborovy rodiny docházím jako sociální pracovnice a vím, že by pro něj možnost nástupu do autoškoly byla splněným životním snem a šancí, jak si jednou najít lepší zaměstnání.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh Libora, který touží po lepším životě

Sedmnáctiletý Libor je sympatický mladý muž se zálibou v parkouru. V životě to ale neměl vůbec snadné a na prahu dospělosti ho také čeká nejedna překážka.

Liborovi rodiče se před mnoha lety rozvedli. Neshody mezi nimi způsobily, že Libor a jeho mladší bráška Lukáš vyrůstali v dětském domově. Dnes už jsou u maminky, mají to ale ohromně těžké.

Libor si se složitou situací dlouho nevěděl rady. V dětském domově byl oporou svému bratrovi, po návratu k mamince nahradil otce v rodině. Nejspíš toho však na něj bylo příliš a začal trošku zlobit. Přestal chodit do školy, kde se učil na mlékaře, a dnes tak má jen základní vzdělání.

Zda se do školy vrátí, nebo ne je jen na něm. Rozhodnutí musí učinit sám, s tím mu nikdo nepomůže. S čím ale Liborovi pomoci můžeme je úhrada autoškoly. Libor vzhlíží ke všem řidičům a jeho velkým snem je být profesionální řidič. Po dlouhé době má konečně nějaký cíl, za kterým může jít, něco, na co se může těšit. Problém je však v tom, že mu maminka nemůže zaplatit autoškolu. Pojďme mu proto pomoci my.

Díky nám možná jednou bude žít lepší život než jeho rodiče.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě