Neurorehabilitační pobyt pro Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní dvoutýdenní rehabilitace metodou TheraSuit; dar zajišťuje Centrum Hájek z.ú.

Obrázek daru
Klaudia  Otrubová
Patron příběhu

Klaudia Otrubová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

S Adámkem a jeho maminkou jsem se poznala v rehabilitačním centru, kde působím jako jeho fyzioterapeutka. Adámek je veselý a šikovný kluk, kterého v poznávání světa omezuje jeho postižení. Má výrazný centrální hypotonický syndrom, čímž je omezená jeho samostatnost v různých pohybových úkonech. Proto je nutné, aby pravidelně rehabilitoval a absolvoval intenzivní rehabilitační pobyty, kde posiluje své svalstvo, učí se správně vykonávat různé pohybové stereotypy a především zlepšuje hrubou motoriku, která se váže i na mentální vývoj. Velkým štěstím pro něj je jeho maminka, jež ve cvičení s Adámkem pokračuje i doma. Společně už udělali velký kus práce. Adámek by měl opět absolvovat neurorehabilitační program TheraSuit, díky kterému se například naučil chodit po čtyřech a kde se postupně snaží se vertikalizovat a poznávat svět z pohledu ve stoje. Cena těchto programů je ale vysoká a pojišťovny nepomohou, proto se společně s maminkou obracíme na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 8300 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adámka s ochablými svaly a psychomotorickou retardací

Můj Adámek má moc rád společnost. Nejspokojenější je ve chvíli, kdy má plnou pozornost všech lidí kolem sebe, někdy ale rád jen pozoruje dění. Zbožňuje vodu, a to v jakékoli podobě, a je nesmírně komunikativní. Musím také zmínit jeho velkou chuť do života, která je mi velkou inspirací.

Adámek to ale nemá vůbec snadné. Ve svých pěti letech nemluví, nechodí ani se sám nepostaví. Trápí ho silná svalová ochablost a těžká psychomotorická retardace. Bohužel, nikdo z lékařů neví, co je příčinou jeho potíží, neustále mi ale zdůrazňují, že jediným způsobem, jak zlepšit jeho zdravotní stav, je věnovat se intenzivní neurorehabilitaci.

A tak kromě cvičení v domácím prostředí Adámek pravidelně absolvuje intenzivní neurorehabilitační pobyty v Centru Hájek, které pomáhají nejen s pohyblivostí těla, ale také pozitivně ovlivňují psychiku. Po každém takovém pobytu je na synovi vidět zlepšení a má i větší chuť do života.

Bohužel se jedná o terapii, která není hrazená zdravotními pojišťovnami a stojí 58 000 korun. Tolik peněz teď bohužel nemám, proto vás moc prosím o pomoc. Pro Adámka jsou neurorehabilitace jedinou „léčbou“, která pomáhá.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě