Nezbytné školní pomůcky a potřeby pro Honzu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky, učebnice a nářadí (pájecí pistole, sada šroubováků, různé kleště apod.) ke studiu v oboru autoelektrikář

Obrázek daru
Tomáš  Horák
Patron příběhu

Tomáš Horák

pracovník OSPOD

Komentář patrona

Honzova rodina se již dlouhodobě nachází ve finanční tísni. Jeho maminka je samoživitelka, otec na výchovu tří dětí nepřispívá a nezajímá se o ně. Maminka je v současné době v pracovní neschopnosti a nemá možnost uhradit školní potřeby, učebnice a nářadí nezbytné pro studium oboru autoelektrikář pro svého šestnáctiletého syna Honzu. Proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,293 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Honzy, který nemá školní pomůcky ani učebnice

Šestnáctiletý Honza začal letos studovat na autoelektrikáře. Obor si vybral po pečlivém zvážení a s vědomím, že ho studium i praxe budou bavit. A zatím tomu tak opravdu je. Kromě radosti z toho, že může studovat vybraný obor, má ale hodně starostí. Potřebuje totiž nejen školní pomůcky, ale také učebnice a nářadí potřebné k vykonávání odborné praxe. Doma na to ale nejsou peníze.

Honzova maminka se sama stará o tři děti. Momentálně je navíc v pracovní neschopnosti, protože se léčí s astmatem, vysokým tlakem a cukrovkou 2. stupně. Rodině navíc hrozí ztráta bydlení, protože se byt, v němž žijí, bude prodávat. Maminka má bohužel také velké dluhy, aktuálně ale řeší s právničkou proces oddlužení.

Aby mohl Honza na autoelektrikáře studovat i nadále, bez potřebných učebnic a nářadí se neobejde. A protože rodina nemá nikoho jiného, kdo by jim pomohl, prosí o finanční příspěvek Patrona dětí. Pojďme Honzovi společně pomoci. Zaslouží si mít ve škole vše potřebné.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě