Nová postel

pro Adámka

Pomoc Adámkovi a jeho babičce v obtížné finanční situaci

Přispět můžete na
pohodlnou postel   Dárek zajišťuje bezvapostele.cz
Společně jsme vybrali celou částku 4 740 Kč Děkujeme!
Sdílet

Jsem hrdou babičkou sedmiletého Adámka. Společně žijeme v bytě 1+1 v Lovosicích. Když měl Adámek jeden rok, byl mi svěřen do péče, protože se o něj jeho rodiče nestarali. Bohužel jsem už ve věku, kdy nemohu aktivně pracovat. Proto jsme odkázáni pouze na můj starobní důchod.

Adámek začal vloni chodit do školy, což pro nás znamená velký zásah do rodinného rozpočtu. Po zaplacení školní výbavy, obědů a kroužků už nám nezbývají téměř žádné peníze.

Adámek by teď potřeboval novou postel, finanční prostředky na ni ale nemáme. Nyní spí na rozkládacím gauči, který má nejlepší léta dávnou za sebou. Nejenže zabírá spoustu místa, kterého v našem bytě není mnoho, ale především je velmi nepohodlný a Adámka z něj bolí záda. Ráda bych mu zútulnila pokojíček, ale hlavně bych si přála, aby se Adámkovi konečně dobře spalo a měl postel, která bude pro jeho záda vhodnější. 

Mgr. Marta Doležalová Patron příběhu sociální pracovnice, Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.

Adámek se stal mým klientem díky spolupráci OSPODu a naší organizace – Centra pro náhradní rodinnou péči. Jsem jeho sociální pracovnicí a snažím se mu pomoci s jeho doposud nepříliš dobrou životní zkušeností. V současné době potřebuje novou postel, protože rozkládací gauč, na kterém teď spí, již dosluhuje. Jeho babička spí odděleně, také na gauči. Adámek by potřeboval lůžko, které by bylo pohodlnější a zároveň uspořilo prostor, kterého v malém bytě není nazbyt. 

Jak to funguje

Sami si volíte příběh

Komu a kolik přispějete, záleží
jen na vás. Vyberte si příběh, který vás oslovil, a darujte, kolik chcete.

Stačí pár kliknutí

Odeslat dar nezabere ani minutu. Pomůžete i tím, že budete příběhy sdílet se svými přáteli. U kafe
i na Facebooku.

Všechno dětem

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete. Vždy také dostanete zprávu s důkazem o využití daru.

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?

Nechte nám na sebe kontakt, brzy se vám ozveme.