Nové kolo pro sportovkyni Janičku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

jízdní kolo; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Václav Uher
Patron příběhu

Václav Uher

rodinný přítel

Komentář patrona

Janičku jsem poznal zhruba před sedmi lety, kdy jsem se seznámil s její maminkou. Zprvu jsme se setkávali pouze na turnajích florbalu na elektrických vozících, kterému se maminka Janičky věnovala. Později jsme se stali přáteli, podnikali společné výlety a vzájemně se navštěvovali. Nové kolo Janičce rozšíří pohybové obzory. Odlehčí jí od všedních starostí a přivede ji k mnoha radostem.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,403 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Janička (12 let) byla maminkou vždy vedena k podnikavosti, smysluplnému trávení času a ke sportu. Od malička projevovala pohybové nadání, jezdila na koloběžce a ovládala jízdu na jednokolce. V současné době hraje florbal i fotbal a nebojí se rovnat síly s kluky. Úplně šťastná ale není.

Maminka Janičky má svalové onemocnění, kvůli kterému je upoutána na elektrický vozík. Její zdravotní stav je nejistý, proto nemůže vykonávat plnohodnotné zaměstnání. Janičku a svého syna Jirku vychovává sama a společně žijí v bezbariérovém bytě v Praze.

Těžkost Janičky podle mě spočívá v tom, že je do jisté míry odkázána sama na sebe. V rámci střídavé péče se pohybuje mezi dvěma domácnostmi. V jedné žije s tatínkem, který prochází komplikovanými partnerskými vztahy, a v druhé s maminkou, jejíž zdravotní problémy výrazně omezují možnosti společně tráveného času.

Janička by si moc přála nové kolo, v rodině na něj ale bohužel nejsou finance. To, na kterém nyní jezdí, je pro ni malé, dost staré a opotřebované. Myslím, že s novým kolem by se jí do života zase vrátila radost. Proto jsem se rozhodl pomoci jako patron jejího příběhu. Věřím, že takový dar by Janičce umožnil prožít přicházející jaro a léto tak, jak si přeje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě