Nový domov pro Anežku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci nebo první dva nájmy

Obrázek daru
Bc. Monika  Vaňharová
Patron příběhu

Bc. Monika Vaňharová

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S maminkou Anežky spolupracuji od dubna, kdy se se svojí dcerkou odstěhovala do azylového domu pro matky s dětmi. Od té doby ji podporuji v hledání nového bydlení, ale finanční situace mamince neumožňuje úhradu vstupních nákladů. Majitelé bytů vyžadují kauci, která se pohybuje kolem 10.000 – 20.000 Kč. K tomu ještě realitní kanceláře požadují provizi ve výši jednoho nájmu. Maminka by dceři ráda zajistila bydlení, kde by mohly dlouhodobě bydlet a kde by se obě cítily dobře, ale potřebuje s tím pomoci. Proto se společně obracíme s žádostí o příspěvek na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka by pro svoji dcerku ráda zařídila krásný a bezpečný domov

Jsem maminkou šestnáctiměsíční Anežky, která se pořád usmívá. Občas se stává, že mám špatný den nebo se necítím dobře, ale jakmile se podívám na Anežku, hned je mi o dost lépe. Snažím se, aby měla moje holčička šťastné dětství, aby na mě jednou měla hezké vzpomínky.

Já sama jsem vyrůstala v dětském domově. Od šesti do sedmnácti let jsem pak byla v pěstounské rodině, kde to však moc nefungovalo. Na prahu dospělosti jsem se tak vrátila do dětského domova. Po nějaké době jsem potkala muže, Anežky otce, a všechno vypadalo moc dobře. V březnu letošního roku mi ale partner oznámil, že si našel novou partnerku a že se mám s Anežkou co nejdříve odstěhovat. Jelikož jsem neměla peníze a neměla se kam vrátit, skončila jsem s dcerou v azylovém domě pro matky s dětmi.

Od dubna se snažím ve spolupráci s terénní asistentkou svoji bytovou situaci řešit, ale z důvodu nedostatku financí se mi zatím nedaří bydlení sehnat. Požádala jsem ale o městský startovací byt a nyní čekám, jestli má žádost bude schválena. Ráda bych teď touto cestou požádala o pomoc právě při řešení potíží s bydlením. Darované peníze bych použila buď na úhradu dvou nájmů v městském bytě (pokud budu mít štěstí a mé žádosti bude vyhověno), nebo na úhradu kauce a provize realitní kanceláři v jiném bytě, který se mi snad podaří sehnat. Předem všem děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě