společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Nový domov pro Anežku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci nebo první dva nájmy

Obrázek daru
Bc. Monika  Vaňharová
Patron příběhu

Bc. Monika Vaňharová

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S maminkou Anežky spolupracuji od dubna, kdy se se svojí dcerkou odstěhovala do azylového domu pro matky s dětmi. Od té doby ji podporuji v hledání nového bydlení, ale finanční situace mamince neumožňuje úhradu vstupních nákladů. Majitelé bytů vyžadují kauci, která se pohybuje kolem 10.000 – 20.000 Kč. K tomu ještě realitní kanceláře požadují provizi ve výši jednoho nájmu. Maminka by dceři ráda zajistila bydlení, kde by mohly dlouhodobě bydlet a kde by se obě cítily dobře, ale potřebuje s tím pomoci. Proto se společně obracíme s žádostí o příspěvek na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka by pro svoji dcerku ráda zařídila krásný a bezpečný domov

Jsem maminkou šestnáctiměsíční Anežky, která se pořád usmívá. Občas se stává, že mám špatný den nebo se necítím dobře, ale jakmile se podívám na Anežku, hned je mi o dost lépe. Snažím se, aby měla moje holčička šťastné dětství, aby na mě jednou měla hezké vzpomínky.

Já sama jsem vyrůstala v dětském domově. Od šesti do sedmnácti let jsem pak byla v pěstounské rodině, kde to však moc nefungovalo. Na prahu dospělosti jsem se tak vrátila do dětského domova. Po nějaké době jsem potkala muže, Anežky otce, a všechno vypadalo moc dobře. V březnu letošního roku mi ale partner oznámil, že si našel novou partnerku a že se mám s Anežkou co nejdříve odstěhovat. Jelikož jsem neměla peníze a neměla se kam vrátit, skončila jsem s dcerou v azylovém domě pro matky s dětmi.

Od dubna se snažím ve spolupráci s terénní asistentkou svoji bytovou situaci řešit, ale z důvodu nedostatku financí se mi zatím nedaří bydlení sehnat. Požádala jsem ale o městský startovací byt a nyní čekám, jestli má žádost bude schválena. Ráda bych teď touto cestou požádala o pomoc právě při řešení potíží s bydlením. Darované peníze bych použila buď na úhradu dvou nájmů v městském bytě (pokud budu mít štěstí a mé žádosti bude vyhověno), nebo na úhradu kauce a provize realitní kanceláři v jiném bytě, který se mi snad podaří sehnat. Předem všem děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě