Ondráškovi na léčbu, která ho zbavuje záchvatů

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

léčbu pomocí ajurvédské medicíny na 2 měsíce

Obrázek daru
Zuzana Dlouhá
Patron příběhu

Zuzana Dlouhá

ajurvédská terapeutka

Komentář patrona

Když byl Ondráškovi jeden rok, přišla s ním za mnou jeho maminka s prosbou o pomoc. Od chvíle, kdy jsem ho spatřila, jsem věděla, že mu jako terapeutka musím pomoci. Jeho zdravotní stav byl velmi vážný a léčba antiepileptiky všechno jen zhoršovala. Ondra se narodil s vrozenými vadami mozku a srdce, má je jednu ledvinu. Je epileptik a trpí svalovou hypotonií. Žije ale v harmonickém prostředí, obklopen velkou milující rodinou. Ajurvédské terapie Ondráškovi hodně pomáhají - jeho tělíčko se regeneruje, posiluje se jeho nervová soustava a svalová hmota. Další terapie jsou tak pro něj nutností.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,456 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Ondráška, který bojuje s mnoha vážnými onemocněními

Ondrášek je čtyřletý chlapec, který se narodil s řadou vrozených vad mozku a srdce. Jeho malé tělíčko je vybaveno pouze jednou ledvinou, se kterou si můj malý hrdina musí vystačit. Pár měsíců po porodu mu byla také diagnostikována epilepsie a centrální svalová hypotonie. Dle lékařů trpí rovněž těžkou psychomotorickou retardací.

První rok jeho života jsme se řídili radami moderní medicíny, bohužel to ne vždy fungovalo. Antiepileptika Ondráškův stav jenom zhoršovala, denně měl několik záchvatů. Byl apatický, vůbec nevnímal, nedíval se na nás, neustále byl v jedné velké křeči. Proto jsme se rozhodli přejít na přírodní léčbu (ajurvédu). Po třech letech léčby pomocí ajurvédy se už záchvaty neobjevují, což je pro nás všechny obrovská úleva.

Ondrášek po psychomotorické stránce dělá malé pokroky, stále však nesedí, neleze ani nechodí. Vyžaduje celodenní péči, proto jsem s ním doma. Díky přírodní medicíně je ale nyní spokojený, dívá se na nás, upravilo se mu trávení i zažívání, které ho před tím hodně zlobilo. Ondrášek nám také konečně pořádně spí. Kromě ajurvédy jezdíme také pravidelně na hiporehabilitaci, doma cvičíme dle Bobath konceptu. Je toho ještě hodně, co musí Ondra dohnat, ale když si uvědomím, z jak závažných zdravotních problémů se dostal, tak ho obdivuji. Je to obrovský bojovník a můj velký učitel. Za ty tři roky už mě toho naučil mnoho a myslím, že nejen mě.

Přírodní léčba je sice úspěšná, na druhou stranu finančně náročná. Nedovedu si představit, že bychom s tím vším museli kvůli nedostatku peněz přestat. Proto jsme se rozhodli požádat o pomoc Patrona dětí. Věřím, že naše cesta je správná, neboť z Ondry konečně roste spokojený chlapec. A díky Vaší podpoře v ní snad budeme moci pokračovat. Předem Vám z celého srdce moc děkuji!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě