Optimistovi Jonáškovi na školního asistenta

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

asistenta dítěte ve speciální škole na 3 měsíce

Obrázek daru
Jana  Daňková
Patron příběhu

Jana Daňková

učitelka

Komentář patrona

Jonášek je celkově pomalejší, vyžaduje neustálé pobízení ve všech činnostech. Brzy se u něj dostavuje únava a nesoustředěnost. Pokud má pracovat samostatně, po chvíli přestává a pozoruje dění ve třídě. Někdy se „zasekne“ v půlce činnosti a musí se mu připomenout, aby dále pokračoval. Při výuce využíváme principů strukturovaného učení. Pro denní režim a dorozumívání se s ním používáme komunikačních kartiček jednotlivých činností a předmětů. Jonášek potřebuje při všech činnostech pomoc dospělé osoby, vyžaduje asistenci na toaletě, není schopen samostatně zvládnout hygienu, obléknout se a svléknout, zapínat zip, knoflíky a patenty. Pro jeho další rozvoj je nezbytná spolupráce s asistentem pedagoga, jen s ním si totiž Jonášek dokáže osvojit větší objem učiva a stává se samostatnějším. Protože si ale rodiče výdaj v řádech několika tisíců měsíčně nemohou dovolit, obrátili se s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Jonáška, který se ve škole neobejde bez asistenta

Devítiletý Jonášek je usměvavý kluk, který má pořád dobrou náladu. Rád si hraje s mluvícími hračkami a nesmírně si užívá jízdu na koni. Pravidelně se věnuje hipoterapiím (terapie využívající pohyb koňského hřbetu) a myslím, že je to jeho nejoblíbenější způsob trávení volného času.

Jonášek se narodil s vrozenou vadou nožičky, kterou měl vtočenou dovnitř. Už v porodnici dostal na nožku sádru, kterou mu 2x týdne po dobu půl roku vyměňovali. Později podstoupil operaci Achillovy šlachy i tříselné kýly, to všechno s cílem postavit ho na nohy. Jonášek má za sebou také intenzivní každodenní rehabilitování, díky kterému dnes chodí. Jeho chůze je ale hodně nestabilní a nejistá. Jonášek má totiž diagnostikovanou svalovou hypotonii (ochablost), se kterou bojuje právě s pomocí hipoterapií. Tím bohužel výčet diagnóz nekončí. Jonáška trápí mentální retardace a noční epilepsie, má za sebou operaci hlavičky.

Jonášek chodí do speciální školy, kde se mu moc líbí. Ve třídě je s ním dalších 5 dětí, každé se svými vlastními obtížemi. Jonášek měl k sobě vždy asistentku, díky které dělal velké pokroky. Asistentku mu donedávna platila škola, letos už to ale nejde. Měsíční náklady na asistenci jsou 7 200 korun, to si však s manželem nemůžeme dovolit. A protože se Jonášek bez svojí asistentky neobejde, prosíme o pomoc vás.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě