Plenky a kojenecká výživa pro Lukáška a Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

plenky a kojenecké mléko pro 2 děti; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Lenka Kohoutková
Patron příběhu

Mgr. Lenka Kohoutková

vedoucí poradenská pracovnice Centra provázení

Komentář patrona

Míša je malý chlapeček, kterému bylo brzy po narození diagnostikováno vzácné svalové onemocnění. I když v současné době podstupuje speciální léčbu, je velmi omezený v pohybu, hůře dýchá, obtížně odkašlává, při pití z lahvičky se brzy unaví, nemůže si hrát a rozvíjet se jako ostatní děti. Je potřeba ho často odsávat z nosu a pusinky a několikrát za den použít speciální přístroj na odkašlávání (kašlacího asistenta). Péče o něj je tedy opravdu velmi náročná. Míša má ještě stejně starého brášku, dvojče Lukáška, který je naštěstí zdravý, a navíc dalších 7 starších sourozenců. Finanční situace rodiny je každý měsíc napjatá, protože dojíždění na speciální léčbu, časté zdravotní komplikace a pravidelné návštěvy u lékařů komplikují tatínkovi možnost chodit do práce (je často na propustce, pobírá ošetřovné). Rodině by proto velmi pomohlo, kdyby získala finanční podporu na kojeneckou výživu a plenky pro oba malé chlapečky.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,610 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých dvojčat

S manželem jsme spolu už řadu let, během kterých se naše životy obohatily o 9 dětí. Nejmladšími členy rodiny jsou naše kouzelná osmiměsíční dvojčátka Lukášek a Míša. Lukášek je zdravý kluk, který má rád, když je kolem něj hodně lidí. Všechno ho zajímá a nejraději má různé zvukové hračky. Jeho vývoj probíhá přímo ukázkově.

To Míša to má trošku komplikovanější. Narodil se totiž s nervosvalovým onemocněním, tzv. SMA typu 1, které se projevuje tím, že špatně ovládá své svaly, a to včetně těch dýchacích. Zatím tak jen leží, trošku ale hýbe rukama i nohama a má snahu držet hlavičku. Velkým problémem je však dýchání. Míša také neodkašlává, snadno se unaví a každá nemoc ho ohrožuje na životě. Vyžaduje tak více péče než jeho zdraví sourozenci.

Naše rodina bydlí v malém bytě, kde platíme vysoký nájem. Tatínek sice pracuje, ufinancovat bydlení, domácnost a péči o 9 dětí ale není snadné. Žijeme skromně, i tak ale občas s penězi jen tak tak vyjdeme. Proto bychom byli moc rádi za příspěvek na plenky a kojeneckou výživu, což představuje významnou položku v rodinném rozpočtu. Předem vám moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě