Polohovací židle pro postiženého Martínka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

polohovací židli; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Křivdová
Patron příběhu

Mgr. Lenka Křivdová

učitelka na ZŠ speciální

Komentář patrona

Martínek je žákem základní školy speciální, kde pracuji jako učitelka. Potkáváme se každý den. Velmi dobře znám také jeho sestru Hanku, která chodí přímo ke mně do třídy – jsem její třídní učitelka. Díky Martínkovi a Haničce jsem poznala i jejich maminku, takže vím, jako těžké to má. Na výchovu svých dětí zůstala sama a den co den musí čelit překážkám, které se při péči o 2 imobilní děti objevují. Martínek je chlapec s DMO a těžkým mentálním postižením. Kvůli velkému rozsahu postižení se vůbec nehýbe, nedokáže ani sedět, proto jsou pro něj důležitá různá polohovací zařízení, která výrazně zkvalitňují jeho život. Martínek by nyní potřeboval speciální židli, která mu např. při stolování či ergoterapeutických činnostech dostatečně zafixuje tělo a hlavu tak, aby nepadal. Správná fixace je u těchto činností nutná. Martínek také rád sleduje okolí, naslouchá a směje se, takže by vhodné a bezpečné sezení i z těchto důvodů jistě uvítal. Pomozme mamince s pořízením této nákladné pomůcky.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,113 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh postižených dvojčat, o která se stará maminka samoživitelka

Martínek (13 let) přišel na svět společně se svým dvojčetem Haničkou. Místo velké radosti ale maminka prožívala dlouhé měsíce strachu a obav. Dvojčata se totiž narodila už ve 26. týdnu a 3 měsíce strávila v inkubátoru. Maminka věděla, že následky předčasného porodu na sebe nenechají dlouho čekat, ale doufala, že to nebude moc zlé.

Martínek i Hanička trpí dětskou mozkovou obrnou a těžkým mentálním postižením. Zatímco Hanička je schopná se s oporou hýbat, Martínek dokáže jen ležet. Je to ale citlivý kluk, který své okolí velmi dobře vnímá. Strašně rád se směje a užívá si pozornost jiných lidí.

Aby maminka mohla Martínka pořádně nakrmit, potřebuje k tomu speciální polohovací židli, kterou momentálně nemá. Ta zafixuje tělo i hlavu, takže nehrozí, že by z ní Martínek spadl. Židli by maminka využila nejen ke stravování, ale také k učení a různým terapiím. Martínek navíc rád sleduje dění okolo, což je jistě příjemnější ze židle než z postele.

Maminka požádala o příspěvek zdravotní pojišťovnu, která většinu peněz na úhradu polohovací židle přislíbila. Stále jí však chybí 11 113 korun k tomu, aby mohla židli koupit. A protože se o svá postižená dvojčata stará sama a není v jejích silách takovou částku našetřit, rozhodla se požádat o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě