Postel a psací stůl pro Zdenečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací, psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Markéta  Strížová
Patron příběhu

Bc. Markéta Strížová

ředitelka Diakonie ČCE - Středisko sociální pomoci v Mostě

Komentář patrona

Zdeneček je syn mé kolegyně a kamarádky. Pracuji s ní v azylovém domě pro ženy a matky s dětmi v tísni, kde je zaměstnána jako pracovnice skladu a úklidu. V dubnu letošního roku jí byla bohužel diagnostikována rakovina v pokročilém stádiu a podle lékařů se v této fázi už nedá nic dělat. Momentálně je doma a i přesto, že jí není dobře, dělá všechno pro to, aby Zdenečkovi nic nechybělo. Ten však postupně přebírá veškerou péči o domácnost. Maminka je nyní ve stavu, kdy potřebuje alespoň na pár hodin denně pečovatelku, a protože ještě stále není vyřízený příspěvek na péči, který by náklady na pečovatelku pokryl, uspořádali jsme s kolegy a kamarády finanční sbírku. Její výtěžek poputuje právě na finanční zajištění pečovatelky. Starost máme samozřejmě také o Zdenečka a čím víc ho poznáváme, tím jistější si jsme v tom, že potřebuje pomoc. Nedávno jsme zjistili, že nemá k dispozici svůj pokoj. Spí v místnosti, kde jsou oloupané zdi a jedna skříň. Proto bychom mu chtěli dopřát vlastní koutek, kde by se mohl učit a trávit čas. Společně s kolegy a rodinou jsme se rozhodli, že mu pokoj na vlastní náklady vymalujeme, vyštukujeme a pořídíme novou podlahu. Už ale není v našich finančních možnostech koupit mu i postel, psací stůl a židli. Věříme však, že s vaší pomocí se finance na potřebný nábytek podaří sehnat a že Zdeneček bude mít konečně pokojíček, jaký nikdy neměl.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,718 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Zdenečka, jehož maminka trpí rakovinou v pokročilém stádiu

Jedenáctiletý Zdeneček žil až do nedávna jako bezstarostný kluk, který rád běhal venku a užíval si života. Pak ale do jeho rodiny vpadla nemoc, na kterou není lék. V dubnu letošního roku byla jeho mamince diagnostikována rakovina v pokročilém stádiu. Rozsudek zněl neúprosně – nádor se nedá operovat a chemoterapii by maminčino tělo nezvládlo. Jediné, co zbývá, je čekat.

Zdenečkova maminka už v tuto chvíli nechodí do práce, přesto se snaží v rámci možností fungovat. Bohužel se pomalu dostává do stavu, kdy bude potřebovat pečovatelku, protože toho už čím dál víc sama nezvládne. Zdeneček ví, že je maminka nemocná, zatím ale netuší, jak vážné to je. Mamince doma hodně pomáhá a v domácnosti zastane spoustu práce.

Velkou oporou jsou pro rodinu i maminčini kolegové a širší rodina. Společně například uspořádali sbírku, jejíž výtěžek poputuje na úhradu pečovatelky, bez které se maminka za chvilku neobejde. Rádi by také Zdenečkovi zařídili dětský pokoj, takže se rozhodli na své náklady vymalovat a položit podlahu do místnosti, kde je zatím jen oloupaná omítka a jedna skříňka. Bohužel už ale nemají dostatek peněz na pořízení nábytku, jako je postel, psací stůl a židle. Proto se společně s maminkou rozhodli zkusit své štěstí a požádat o pomoc vás. Zdeneček, který si prochází nejtěžším obdobím svého života, si pomoc zaslouží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě