Postiženému Šimonkovi na lepší bydlení

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci na byt a první nájem

Obrázek daru
MUDr. Věra  Kotranyiová
Patron příběhu

MUDr. Věra Kotranyiová

dětská lékařka

Komentář patrona

Šimonek se narodil s vrozeným Downovým syndromem. Je těžce mentálně postižený a trpí opožděným pohybovým vývojem. Šimonek vyžaduje trvalou a trpělivou péči svojí maminky, proto nemůže chodit ani do školky. Rodina je nyní v obtížné situaci, protože nemá trvalé bydlení. Pomozme jim, nebo skončí na ulici.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Můj syn Šimonek (4 roky) se narodil s Downovým syndromem. Vychovávám ještě šestiletou dcerku a všichni společně bydlíme v malém bytě, kde je velmi vlhko a občas se objeví i plíseň. Šimonek má bohužel astma, život v tomto bytě tak pro něj není jednoduchý. Vlhkost a plíseň u něj vyvolávají dýchací potíže, ale také rýmu a kašel. Dlouhodobě tady prostě nemůžeme žít.

Teď nám hrozí, že se budeme muset rychle vystěhovat. Pokud se to opravdu stane, nevím, co budeme s dětmi dělat. Bojím se, že zůstaneme na ulici.

Momentálně ale nemáme dostatek finančních prostředků na to, abychom si pořídili jiný byt. Já pobírám příspěvek na péči, kvůli Šimonkovi totiž nemůžu chodit do práce. Našetřit však z toho mála peněz na kauci je pro mě nereálné. Proto se obracím s prosbou o pomoc na vás. Finanční příspěvky bychom využili na zaplacení kauce a prvního nájmu v novém bytě. V bytě, který by byl pro výchovu mých dětí vhodnější.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě