Příspěvek na základní potřeby pro Jonáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Eva Klípová
Patron příběhu

Eva Klípová

ředitelka školy

Komentář patrona

Jonášek navštěvuje již 3. rokem základní školu speciální. Je to totiž chlapec s diagnózou Downův syndrom, s čímž je spojeno střední až těžké mentální postižení a hypotonie (malé svalové napětí zejména dolních končetin). Jonášek má nejistou chůzi a při přesunech nejen ve škole potřebuje neustálou pomoc. Když je unavený, lehá si na zem, odmítá vstát a jakkoli spolupracovat s pedagogem. Odmítá také chodit na delší vzdálenosti, což je způsobeno ortopedickou diagnózou a těžkou hypotonií. Jeho motorické dovednosti jsou sníženy i tím, že neudrží čistotu a potřebuje mít po celý den plenky. Pořizování plenek však není zrovna levnou záležitostí, a to zejména teď, kdy jeho maminka jako OSVČ přišla o veškerý příjem. Pojďme proto rodinu společně podpořit a přispějme jí nejen na plenky, ale také na potraviny a nezbytné léky.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka, která vychovává dvě děti (z toho jedno s Downovým syndromem), potřebuje naši pomoc

Jsem maminka dvou dětí a momentálně procházím rozvodovým řízením. Dceři je šestnáct let a jsem na ni moc pyšná. Hodně mi pomáhá s péčí o svého devítiletého brášku Jonáška, jež se narodil s Downovým syndromem. Postupem času se u něj bohužel objevila i porucha autistického spektra a centrální hypotonie (ochablost). Jonášek dnes nemluví, nosí plenky a žije ve svém vlastním světě plném malování a pohádek.

Obě mé děti chodí běžně do školy, kvůli vládnímu nařízení jsou však nyní doma. Já jsem kvůli vyhlášení nouzového stavu přišla o živnost a jiný vedlejší příjem nemám. Jako OSVČ bohužel nemám nárok ani na ošetřovné a peníze začínají docházet.

Kromě potravin musím nakupovat také plenky, což výrazně zatěžuje rodinný rozpočet. A tak vás moc prosím o příspěvek právě na hygienické potřeby, potraviny a léky. Dlouhodobě to totiž sama finančně nezvládnu.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě