Příspěvek na základní potřeby pro Ondru

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Patron dětí
Patron příběhu

Patron dětí

Komentář patrona

Ocitli jsme se v mimořádné situaci, a proto jsme se rozhodli poskytnout mimořádnými dary pomoc rodinám, které koronavirus uvrhl do stavu náhlé nouze. Pro zveřejnění příběhu a zahájení sbírky nemusí mít žadatelé svoje patrony, protože patronem příběhu jsme my — Patron dětí. Tím celý proces žádosti a zveřejnění příběhu ještě více zrychlujeme, aby se k rodinám a jejich dětem dostala pomoc co nejdříve. To však nic nemění na tom, že všechny žadatele i nadále pečlivě prověřujeme a pomoc se tak dostane jen k těm, kteří ji opravdu potřebují a splní podmínky pro její získání.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Ondra, který se léčí s leukémií, vypráví svůj příběh

Jmenuji se Ondra a je mi 9 let. Doma mi všichni říkají Onďo nebo Ondíku. Mám rád knížky a lego, nic moc jiného dělat nemůžu. Rád bych, ale v posledních šesti letech mi to moje tělo nechce moc dovolit.

Když mi byli tři roky, nastoupil jsem do školky. Prý se mi tam líbilo, já si to ale upřímně moc nepamatuju. Moc dlouho jsem tam totiž nechodil, protože jsem onemocněl leukémií. Hned jsem se začal léčit a v roce 2016 to vypadalo, že už jsem úplně zdravý. V roce 2017 se ale ta potvora vrátila, silnější než kdykoli předtím. A tak začalo znovu kolečko ozařování a chemoterapie. V září loňského roku to opět vypadalo, že je nemoc pryč, hned v listopadu ale byla v mém těle znovu. Sice v menší míře, ale přece. Nechce se mě pustit.

Mamka s taťkou to teď nemají snadné. Abych náhodou nechytil obávaný koronavirus, jsme všichni zavření doma a rodiče nemůžou pracovat. Jídlo nakupujeme po internetu a kurýr nám ho nechává za dveřmi, abychom se s nikým nepotkali. Pomalu nám ale docházejí peníze, taťkovi prý chodí jen malá výplata. A tak vás prosím o pomoc hlavně s nákupem jídla, to je teď asi to nejdůležitější.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě