Psí asistent Tomovi pomůže se životem i od smutku

Obrázek příběhu
Přispět můžete na

pořízení asistenčního psa; službu zajišťuje Spolek Šťastný pes

Obrázek daru
Jaroslava  Polacseková
Patron příběhu

Jaroslava Polacseková

Pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Tomáška znám z našeho spolku Šťastný pes, kdy nás společně s maminkou a bráškou rodina oslovila s žádostí o asistenčního a canisterapeutického psa. Tomášek má dětskou mozkovou obrnu, je upoután na invalidní vozík a trápí ho deprese.

Asistenční pes Fredie, který je již ve výcviku, bude pro Tomáška velkou oporou a bude mu pomáhat se svlékáním, podáváním upadlých předmětů, podá mobilní telefon, rozsvítí a zhasne světlo, otevře i zavře dveře.

Canisterapie je pro Tomáška velkou pomocí k uvolnění ztuhlého svalstva. Výchova a výcvik asistenčního psa je velmi finančně náročná, proto vás prosím, připojte se k nám a pomozte Tomáškovi s bráškou i vy. Děkujeme z celého srdíčka.

Vybráno 50,803 Kč
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 150,000 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.


Sdílet příběh:

Toma trápí velké tělesné postižení a nemohoucnost, asistenční pejsek mu pomůže zvládat běžné úkony i odehnat smutek

Tomášek je nadmíru inteligentní kluk, který miluje hudbu, zejména český a slovenský folk a staré písničky. Perfektně se orientuje v česko-slovenské politice a jeho snem je stát se zpravodajem v rádiu. Má rád příběhy, ale protože má odmalička velké zdravotní problémy, čte se mu špatně, a tak spíše poslouchá audioknihy.

Tomášek a jeho bráška-dvojčátko se narodili předčasně. U obou chlapců se projevila dětská mozková obrna, Tomovi se ale přibalily další problémy.

„Po narození Tomášek prodělal také těžkou žloutenku, což bohužel mělo vliv i na jeho další zdravotní komplikace (epilepsie, operace nohou, těžká skolióza páteře, oční vada). S oběma kluky jsme poctivě rehabilitovali, a zatímco Tomův bráška je dnes samostatný, Tom je na invalidním vozíku. Teď ho kvůli těžké skolióze navíc čeká operace páteře,“ zasvětila nás maminka chlapců do Tomáškových potíží.

„Tomík má postižené celé tělo a potřebuje pomoc téměř ve všech oblastech běžného života včetně jídla i hygieny. Inteligenčně je ovšem naprosto v pořádku, studuje střední školu a má moc dobré výsledky. Je pro něj tak často těžké vyrovnat se se svým postižením a nemohoucností. Mezi lidmi se sice snaží stále vtipkovat a bavit společnost, o samotě ale často upadá do depresivních stavů.“

Právě na chvíle smutku by Tom potřeboval milujícího parťáka. Asistenční pejsek by mu byl věrným chlupatým kamarádem, který ho přijme takového, jaký je, a pomůže mu lépe zvládat běžný život.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě