Regině na batoh a školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky a batoh; dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Bc. Michaela Hrušková
Patron příběhu

Bc. Michaela Hrušková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Regina je dcerou maminky samoživitelky, která se stará o 5 nezletilých dětí a nemá to jednoduché. Neúplná rodina má nízký příjem, žijí z dávek, tatínek neplatí výživné tak, jak má. Regina chodí do 6. třídy speciální školy, kde má samé jedničky. Je moc šikovná a jednou by se chtěla vyučit kadeřnicí. Ze speciální školy se však na učiliště nedostane, a tak maminka zkouší hledat cesty, jak Reginu přeřadit do běžné základní školy. Paní učitelky to ale zatím nedoporučují. Maminka své děti vede ke slušnosti, ohleduplnosti a skromnosti. V minulosti udělala pár chyb, všechny se ale snaží řešit. Řádně platí náklady spojené s bydlením a vše, čemu nerozumí, konzultuje. Je vděčná za potravinovou pomoc i obnošené oblečení pro děti. Nyní se rozhodla požádat o pomoc s úhradou školního batohu a pár základních školních potřeb, které Regina ve škole postrádá.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,489 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Reginy, která vyrůstá s maminkou a čtyřmi sourozenci

Třináctiletá Regina je aktivní děvče, které rádo sportuje, proto chodí do tanečního kroužku a také na florbal. Ze všeho nejvíc ale miluje malování a na svých obrazech nejčastěji zachycuje přírodu.

Regina bydlí s maminkou a čtyřmi sourozenci v nájemním bytě. Její maminka je aktuálně na rodičovské dovolené s dvouletou Jasmínkou a kromě rodičovského příspěvku pobírá ještě dávky v hmotné nouzi. Tatínek Reginy platí výživné nepravidelně s tím, že jednou za pár měsíců pošle třeba jen 50 korun.

Uživit a finančně zajistit pět dětí tak, aby měly vše potřebné, je pro maminku velmi obtížné. Už dříve u Patrona dětí žádala o příspěvek na logopedickou školku pro synka Ricarda a díky štědrým dárcům se potřebná částka podařila vybrat. Nyní se rozhodla zkusit své štěstí podruhé. Regina totiž nemá pořádný školní batoh, takže nosí učebnice v tašce, a chybí jí také některé školní pomůcky.

Pojďme Regině na batoh a školní pomůcky přispět. Její maminka to sama všechno nezvládne.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě