Rehabilitace pro šikovného Štěpánka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čtrnáctidenní intenzivní rehabilitaci metodou TheraSuit, dar zajišťuje Centrum Hájek

Obrázek daru
Jana Valaská
Patron příběhu

Jana Valaská

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Štěpánka a jeho rodinu znám velice dlouho, a proto, když jsem byla oslovena stát se Štěpánkovou patronkou, neváhala jsem ani vteřinu. Mám stejně starou zdravou dceru a vůbec si nejsem jista, zda bych byla schopna zvládnout vše, co Štěpánkovo postižení přináší. Se Štěpánkovou maminkou se pravidelně navštěvujeme a vidím, jak Štěpánek prospívá. Speciální rehabilitace je pro něj nutností. Díky ní dělá obrovské pokroky, což dodává rodině velkou naději. Celá rodina se snaží, aby měl v rámci možností tu nejlepší péči, ale finančně je to velice náročné. Proto žádají o pomoc touto cestou. Velice si vážím práce, kterou děláte pro ty, kteří to potřebují. Děkuji.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 2000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své syna Štěpánka, který trpí Dandy-Walker syndromem

Mému synovi Štěpánkovi je sedm let. Na konci prvního roku života lékaři zjistili, že trpí vzácným onemocněním, takzvaným Dandy-Walker syndromem, který způsobuje zpomalení psychomotorického vývoje, potíže s pohybem a koordinací. Celá rodina jsme se postavili této diagnóze čelem a děláme všechno pro to, aby se Štěpánkův stav alespoň trochu zlepšil.

Se Štěpánkem jsme buď ve stacionáři, nebo ve speciální základní škole. Všude se mu věnují a díky fyzioterapii a mnohému dalšímu cvičení se jeho stav prokazatelně zlepšuje. Doma má oporu ve mně, v tatínkovi a ve svých dvou sestrách, které na něj nedají dopustit. Zatím je odkázaný na invalidní vozík, ale věříme, že když bude poctivě rehabilitovat, postaví se na nohy a udělá sám pár kroků.

Štěpánkovou největší nadějí je speciální rehabilitace metodou TheraSuit, díky které by se mělo dostavit celkové motorické zlepšení. Bohužel je pro nás příliš nákladná. Veškeré rodinné výdaje jsou hrazeny z jednoho platu a nesmíme opomíjet Štěpánkovy sestry. Žádám proto o pomoc touto cestou a za jakýkoliv příspěvek na Štěpánkovu rehabilitaci bude celá rodina moc vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě